Jakie wiodą życie tancerze najlepszych grup baletowych na świecie? - Pochodzę z Moskwy. Urodziłam się tam. Jestem tancerką od czwartego roku życia. Teraz mam lat dwadzieścia, co oznacza, że od szesnastu tańczę w balecie. Osiem lat temu rozpoczęłam naukę w szkole baletowej i od tego momentu tylko pracuję – podsumowuje Anastasia Naidenova, baletnica The Royal Moscow Ballet.

Ukończenie rosyjskiej akademii baletu i dostanie się do najlepszej grupy tanecznej świata to nie lada wyzwanie. Trzeba mieć nadludzką siłę i sprostać całej masie rygorystycznych zadań, by dostać się do niewielkiej grupy wybrańców, a udaje się to tylko nielicznym. Kim oni są?

- Moja rodzina  w ogóle nie jest związana z baletem. Być może jestem pierwszą i ostatnią osobą z nim związaną  - tego nie wiem! Szkoła baletowa to była pierwsza „trudna rzecz” w moim życiu. To byłoby zbyt łatwe, gdybym poszła na studia do zwyczajnej szkoły. Akademia dała mi do zrozumienia, że nie jestem taka idealna, jak mi się wydawało. Musiałam walczyć, byłam ciągle krytykowana. Akademia to były ciężkie czasy – wspomina Natalia Gubanowa.

 

The Royal Moscow Ballet z „Jeziorem łabędzim” pojawi się w Polsce w listopadzie 2019 w ośmiu miastach. Mistrzowie baletu nigdy nie byli bliżej!

04 listopada 2019 - ICE Kraków Congress Centre, Kraków
05 listopada 2019 - Dom Muzyki i Tańca, Zabrze
06 listopada 2019 - Hala Stulecia, Wrocław
07 listopada 2019 - COS Torwar, Warszawa
08 listopada 2019 - Centrum Kongresowe i Wystawiennicze Expo Mazury
09 listopada 2019 - Gdynia Arena, Gdynia
10 listopada 2019 - Klub Wytwórnia, Łódź
11 listopada 2019 - Sala Ziemi, Poznań Congress Center

Bilety dostępne są za pośrednictwem www.prestigemjm.com, Organizatorami są: agencja Prestige MJM.