Wyrażanie siebie poprzez tatuaż staje się coraz bardziej popularne, a ilość Artystów Tatuażu z dnia na dzień przybywa. Dlatego decydując się na wymarzoną dziarkę, warto zrobić research i sprawdzić do kogo się udać. My zrobiliśmy to za Ciebie i przedstawiamy TOP 5 Studia Tatuażu w Krakowie.

Kraków – miasto sztuki, również tej na ciele, gdzie Artyści Tatuażu z tego właśnie zachwycają swoją precyzją, talentem i umiejętnościami. Skoro nasze ciała to płótna dlaczego by więc nie ozdobić ich najbardziej znakomitymi dziełami sztuki, które pozostaną z nami na zawsze?

Choć w dobie koronawirusa wszystkie studia tatuażu są zamknięte to wciąż możesz: sprawdzić profile artystów, zrobić booking i wpłacić zadatek umawiając się na odroczoną wizytę lub wspomóc Artystów i lekarzy w walce z COVID-19 kupując autorskie printy. Najlepiej, gdy wybierzesz te dwie opcje ?

To tyle tytułem wstępu! Czas na TOP 5 Studia Tatuażu w Krakowie. Mamy nadzieję, że nasz ranking przypadnie Wam do gustu.

Kult Tattoo Fest, Kraków

Skoro zaczynać to tylko od najlepszych, a taki jest właśnie Kult Tattoo Fest w Krakowie, który istnieje na mapie byłej stolicy Polski od 2001 roku i jest prawdziwą kuźnią talentów. Wystarczy wymienić nazwiska, takie jak Szymon Gdowicz, Kasia Zagórska, Aleksandra Głuch, Anka Kiełtyka czy Lidia Rose, by od razu wiedzieć, że jest to dobry adres. Odpowiedzialność, doświadczenie, świetna atmosfera i designrskie wnętrza to kolejne z plusów tego studia.

Kult Tattoo Fest i Artyści w nim pracujący stawiają na indywidualność i to właśnie indywidualizm jest w cenie – dla nich nie ma utartych schematów, do każdego podchodzą z takim samym zaangażowaniem i talentem, dzięki czemu wszystko to, co masz w głowie staje się rzeczywistością.

Ze względu na różnorodność Artystów możesz dopasować tatuaż do swoich potrzeb, gdyż jak wiadomo, nie każdy styl jest dla każdego. Tym samym Szymon Gdowicz specjalizuje się w abstract i experimental. Kasia Zagórska jest specjalistką w linewrok’u. Aleksandra Głuch najlepiej odnajduje się w blackwork. Anna Kiełtyka nie ma sobie równych w dotwork, a Lidia Rose stawia na minimalistyczne tatuaże okraszone akwarelą.

Make Art Tattoo, Kraków

Studio funkcjonuje na mapie Krakowa nieprzerwanie od 2014 roku, a zatrudnieni tatuażyści to Artyści przez duże „A”, dla których wykonywany zawód to nie tylko praca, to także pasja i życie. Obecnie studio zasila 8-mio osobowa ekipa w tym m.in. Daria Malińska, Łukasz Fanek czy Kaja Wróbel. Decydując się na tatuaż w studiu Make Art Tattoo macie możliwość stworzenia projektu według indywidualnego pomysłu – wystarczy zebrać inspiracje i przesłać je wybranemu Artyście.

Daria Malińska – HALODARIA jest w zespole Make Art Tattoo od 2015 roku i przede wszystkim skupia się na realistycznych tatuażach. Jej konikiem są szarości i czernie, choć czasem odbiega od standardu i wykonuje kolorowe tatuaże.

Łukasz Franek to prawdziwy wariat, który dba o pozytywną atmosferę w studiu, a jego realizm zachwycił jury Tattoo Days 2020 przez co wylądował na podium. Jeśli zastanawiacie się nad wykonaniu portretu, który będzie oddawał rzeczywisty wizerunek portretowanej postaci, jednocześnie mając w sobie „to coś” to Franek jest wyborem wręcz oczywistym.

Kaja Wróbel, u której ostrość miesza się ze słodyczą zaprosi Was do świata mrocznych, onirycznych wzorów. Kaja jest fanką dotwork, blackwork i jak już wspomnieliśmy – totalnie mrocznego stylu.

Zajawa Kraków

To już trzecie studio otwarte przez prawdziwych pasjonatów tatuażu, w dodatku twórców popularnych już konwentów tatuażu. Pierwszy, który zorganizowali odbył się w Gdańsku w 2009 roku, a od tego czasu Tattoo Konwent odbywa się nieprzerwanie w kilku najważniejszych miastach w Polsce w tym We Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu czy Łodzi. Kochają to, co robią, a ich doświadczenie widać w portfoliach artystów.

Z resztą do śmietanki należą Marta Beyger i Karolina Dobrzańska. Dwie kobiety o silnym charakterze, pięknej duszy i niesamowitym talencie. Marta specjalizuje się w idealnie odzwierciedlonych portretach w odcieniach szarości i czerni, choć jej w portfolio znajdziecie też obrazy i kolorowe kompozycje, gdyż musicie wiedzieć, że przeszłość Marty jest mocno związana z krakowskim ASP.  Z kolei Karolina Dobrzańska to kobiecość i naturalność przeplata florystycznymi motywami, lecz niech Was ten główny nurt nie zwiedzie, gdyż Artystka lubi zaskakiwać mocnymi akcentami.

Nie Po Drodze Tattoo, Kraków

Studio Tatuażu położone w malowniczej części Krakowa, a mianowicie na Podgórzu, gdzie artyści specjalizują się w tatuażach realistycznych, neotradycyjnych, graficznych, tradycyjnych, a także w dotwork’u.

Do najbardziej znanych Artystek krakowskiego studia należy Weronika Gołdyn, bliżej znana jako Kawarin. Ta młoda dziewczyna już teraz zachwyca swoją wrażliwością, a także oryginalnością wykonywanych przez siebie prac. Kawarin specjalizuje się w linework, dotwork i blackwork choć patrząc po portfolio z chęcią wykona również tatuaże w kolorze. Weronika mocno inspiruje się kulturą słowiańską oraz zwierzęcymi i kwiatowymi motywami.

Dark Times, Kraków

Kiedy raz przejrzycie portfolia Artystów, a musimy przyznać, że w ekipie znajdują się same perełki, to przepadniecie. Założycielem studia jest Victor Portugal, pochodzący z Urugwaju tatuażysta, mieszkający przez pewien czas w Hiszpanii, obecnie zakochany w Krakowie. To właśnie Kraków stał się miejscem, w którym to postanowił założyć swoje studio i zaprosić najlepszych z najlepszych. Victor specjalizuje się w portretowych tatuażach, a także w realizmie. To, co najbardziej lubi to przede wszystkim motywy związane z biomechaniką z akcentami surrealistycznymi, choć wszelkiego rodzaju eksperymenty nie są mu obce. Vicotor swoją przygodę z dziaraniem rozpoczął w 1998 roku i już teraz możemy śmiało nazwać go mistrzem tatuażu.