Xzibit po raz kolejny przyjeżdża do Polski na dwa koncerty. Poniżej wszystkie informacje o koncercie Xzibita: cenach, biletach i datach. Przypomnimy też najważniejsze osiągnięcia tego wszechstronnego muzyka.

Xzibit koncert 9 i 10 listopada 2019

Raper jest właśnie w wielkiej europejskiej trasie koncertowej. W jej ramach w Polsce da dwa koncerty. Nie wiadomo jeszcze, czy i kto zagra support. Aby być na bieżąco, warto wchodzić regularnie na portale branżowe, takie jak https://rytmy.pl. To tam najszybciej pojawiają się informacje o nowej puli biletów czy kolejnych potwierdzonych artystach. Na razie wiadomo na pewno, że Xzibit da koncerty w Warszawskim klubie Palladium i w krakowskim Kwadracie.

Xzibit – 30 lat kariery w dużym skrócie

Pierwszy album wydał w 1996 roku. Szybko zwrócił na siebie uwagę samego Dr. Dre, któremu zawdzięcza pomoc w wydaniu trzeciej płyty. To na niej znalazło się najwięcej hitów. W XXI wieku Xzibit wszedł z renomą jednego z najlepszych raperów na Zachodnim Wybrzeżu USA. Pociągnęło to za sobą kolejne współprace: z Eminemem czy Snoop Doggiem.


Od większości kolegów odróżnia się głębokim głosem, który skutecznie wyraża emocje. Pozwala mu to na większe eksperymenty wokalne. Zwykle na koncertach Xzibita można usłyszeć mocne, rytmiczne bity. To więc najlepsza muzyka do zabawy, szczególnie dla fanów niebanalnych tekstów. Atutem Xzibita zawsze była charyzma, która pozwalała mu być gwiazdą teledysków. Najpopularniejsze z nich były odtwarzane w internecie ok. 65 mln. razy, a wcześniej długo nie schodziły z anten stacji muzycznych. Ten sam wdzięk raper wykorzystał później w karierze filmowej.

Co robił Xzibit, gdy nie dawał koncertów?

Ostatni album nagrał w 2012 roku. Od tamtej pory rzadziej pojawiał się na scenie, choć odwiedził już Polskę, gdzie zagrał na koncercie w Stodole. Gdy nie koncertował, poświęcał się w dużej mierze życiu rodzinnemu, ale też karierze aktorskiej. Zaczynał w typowy dla rapera sposób: od programów rozrywkowych w MTV czy występów w filmach muzycznych. Jednak i tam na tyle dał się zapamiętać, że szybko zaczęły pojawiać się ciekawsze propozycje. Przez lata prowadził własny program „Pimp my ride”, który trafił na antenę MTV również w Polsce. Miał też epizod w filmie 8. Mila u boku Eminema. Dzieło zostało docenione Oscarem za muzykę, a przez fanów rapu i młodzież do dziś jest cenionym filmem o dojrzewaniu do kariery.


Ostatnio raper rozwija skrzydła, grając m.in. w świetnie ocenianym serialu Empire czy filmowej wersji Z Archiwum X. Teraz Xzibit powraca z koncertami i to nie na stadionach, lecz w stosunkowo małych klubach w Warszawie i Krakowie. W Palladium może się pomieścić powyżej tysiąca osób, a w klubie Kwadrat do 700 osób. To okazja, by zobaczyć artystę z bliska i przekonać się, na czym polega magnetyzm, dzięki któremu przyciąga on miliony fanów na całym świecie. Dodatkowym plusem kameralnych koncertów, które są nieco prostsze w organizacji niż widowiska na arenach, jest cena biletów. Tym razem niemal każdy fan rapu będzie mógł pozwolić sobie na to, by pójść na koncert Xzibita i zobaczyć gwiazdora na żywo.