Kot to wspaniały towarzysz całej rodziny. Puchaty pupil chętnie się bawi, wymaga nieskomplikowanej opieki, a w podziękowaniu za opiekę łasi się i mruczy. Udowodniono nawet, że głaskanie kota działa na ludzi odprężająco, dlatego osoby, które sporo się stresują powinny zamieszkiwać z kociakiem. Zanim jednak w domu pojawi się pupil, powinno się zadbać o odpowiednie akcesoria dla zwierząt. Dotyczy to między innymi zabawek.

1. Zabawki dla kota - dlaczego są tak ważne?

2. Zabawki z kocimiętką i dla kociąt

 

Kot jest równie przyjazny dla człowieka co pies. Choć spór pomiędzy miłośnikami jednych i drugich zwierząt trwa, to wszystkie pupile doskonale wpływają na ludzi. Koty dodatkowo są mało wymagające, dlatego mogą mieszkać nawet w małym mieszkaniu bez możliwości wychodzenia na podwórze. Co powinno się zatem przygotować, gdy zamierza się zamieszkać z kotem? Jakich akcesoriów potrzebuje nowy pupil?

 

Zabawki dla kota - dlaczego są tak ważne?

 

W wyprawce dla kota postawę stanowi miska na karmę i wodę, kuweta, żwirek i wysokiej jakości karma. Pupil potrzebuje również drapak i posłania, choć wiele kociaków z upodobaniem sypia na kanapach, poduszkach i fotelach. Dla nowego członka rodziny powinno się przygotować również zabawki. Dzięki nim zadba się o kondycję kota oraz zachęci się go do budowania silniejszej więzi z właścicielem.

 

Koty potrzebują zabawek bez względu na wiek. Dzięki nim więcej się ruszają, rzadziej niszczą meble i przedmioty codziennego użytku oraz stają się spokojniejsze. Akcesoria do zabawy pozwalają pozbyć im się nadmiaru energii i zaspokoić instynkt łowiecki. 

 

Sprawdź ofertę zabawek dla kota na https://hubun.pl/51-zabawki-dla-kota

 

Zabawki z kocimiętką i dla kociąt

 

Koty chętnie sięgają po zabawki z dodatkiem kocimiętki. Jest to roślina uwielbiana przez puchate czworonogi. Jej zapach nęci nawet kocich seniorów, którzy szybko zrywają się z wygodnego legowiska, by dostać zabawkę o aromacie kocimiętki. Do wyboru ma się piórka, piłeczki, wędki, a także nakręcane myszki, które zachęcają kota to biegania, skakania i wykonywania szeregu akrobacji. 

 

Wśród zabawek dla kotów znajdzie się akcesoria dedykowane kociętom. Najmłodsi pupile mogą bawić się piłeczkami, kuleczkami, dzwoneczkami i innymi w mniejszym rozmiarze. Dodatkowo wszystkie zabawki są wykonane z materiałów, które pomagają ścierać zbyt długie pazury i zaspokoić ciekawość świata. Kociak może bezpiecznie gryźć, szarpać i atakować zabawkę. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko, że pupil zniszczy w domu dywany, meble, buty i inne przedmioty.