06.10.2018 roku w sobotę zagrał koncert Legendarny Zespół "UniVerse", muzycy dali niezwykle sensualny koncert w Krakowie. Kto nie był z fanów, może żałować.

Przed koncertem lider zespołu oraz współzałożyciel "UniVerse" Henryk Czich przyjechał na zaproszenie naszego portalu do filii redakcji Kraków Dla Was na Rynku Głównym 28 o godz. 16:00 dzięki uprzejmości Coworking Rynek 28, który użyczył nam pomieszczenia aby spotkać się z fanami zespołu oraz czytelnikami. Na spotkanie przybyła rzesza sympatyków zespołu "UniVerse" z całej Polski oraz kilka osób z poza kraju co nas pozytywnie zaskoczyło, podczas konferencji lider zespołu wraz menadżerem Piotrem Gulińskim we wstępie powiedzieli, że cieszą się z powrotu do Krakowa po 10 latach przerwy, następnie podziękowali fanom, że podążają za zespołem po całej Polsce co ich bardzo cieszy.

Do rozmowy w pewnym momencie dołączyłem ja, czyli redaktor prowadzący portalu Kraków Dla Was, Tomasz Kania, zadałem pytanie liderowi zespołu, dlaczego 10 lat nie było zespołu w Krakowie, w odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że po śmierci artysty zainteresowanie zespołem zaczęło stopniowo maleć, pojawił się problem z salami, z organizacją a większość mediów zwyczajnie zapomniała o "UniVerse", dowiedzieliśmy się również ze źródeł internetowych, że niektórzy w ogóle uważali, że Zespół przestał grać, dlatego są potrzebne takie spotkania jak te aby dementować takie informację, uświadamiać, że twórczość Pana Mirosława oraz Henryka nadal jest wśród nas, wybrzmiewają w naszych głowach i sercach te przepiękne utwory pisane z nieprawdopodobną wrażliwością, czułością oraz empatią, dla niektórych to tylko słowa, jednak dla wielu są to wspomnienia z życia, bo dzięki tej muzyce możemy cofnąć się myślami do przeszłości, do czasów kiedy Zespół święcił największe triumfy, jednak fani z całego świata pokazują, że są z zespołem na dobre i złe, chwała im za to, ponieważ takie zachowanie zasługuje na duże uznanie, po tym można poznać prawdziwych fanów. 

Sympatyczny Henryk Czich był podekscytowany oraz wzruszony powrotem do Krakowa czego nie ukrywał, podczas rozmowy wspomniał, że chce, aby ludzie na nowo poznali oblicze "UniVerse" a inni przypomnieli sobie o mocno zapomnianym zespole, zwłaszcza po śmierci nieżyjącego już od 10 lat dawnego lidera Zespołu, Mirosława Breguły, którego fani mają cały czas w swoim sercu, na szczęście zostało mnóstwo wspaniałych utworów, wiele z tych utworów nie było jeszcze nawet udostępnione szerszej publiczności.

Następnie słuchając lidera uzmysłowiłem sobie, że kto ma wesprzeć Zespół jak nie media i zadałem sobie pytanie, kto jak nie my, ma to zrobić, naszą ideą i wizją jest wspieranie na każdej płaszczyźnie, a taki Zespół ewidentnie na to zasługą, bo jest naszym zdaniem jednym z najbardziej niedocenianych Zespołów w Polsce, więc publicznie ogłosiłem, że poczynimy wszelkie starania, aby wspomóc ten zasłużony Zespół medialnie we wszystkich miastach, gdzie działają portale, a jest ich obecnie 77 w Polsce, znajdziemy również przyszłych partnerów, aby wesprzeć w organizacji koncertów "zapomniane" zespoły w całym kraju.

Live ze spotkania: 
https://www.facebook.com/KrakowDlaWas/videos/1001259546749581/?comment_id=1002903833251819&notif_id=1539108545558708&notif_t=video_comment


Gdy spotkanie z fanami i czytelnikami się skończyło, artysta wraz z menadżerem pojechał na próbę zespołu, który w czasie konferencji nie próżnował, tylko ustawiał sprzęt w Młodzieżowym Domu Kultury na ul. Łokietka w Krakowie. 

Koncert w Młodzieżowym Domu Kultury rozpoczął się kilka minut po 19, sala ku uciesze organizatorów, zespołu oraz widzów wypełniła się po same brzegi, podczas koncertu widzowie mogli wysłuchać bardziej znane utwory takie jak:

1.NIE WIEM CZY TO MIŁOŚĆ

2. TACY BYLIŚMY

3. TO BYŁ MAJ

4. ELIZA

5. BĄDŹ MOJĄ ISKRĄ

6. DAJ MI WRESZCIE

7. DESZCZOWA NIEZNAJOMA

8. MAGNES SERC

9. JESTEM OBOK CIEBIE

10. WRÓŻKI

11. CHINY

12. MUSZĘ DALEJ ŻYĆ

13. KWIATY

14. PERŁY

15. ŻABA

16. WOŁANIE

17. TAK MUSI BYĆ

.............................

18. MR. LENNON

19. PARĘ SŁÓW DO M.

20. ZACZNIJ OD DZIŚ

21. W PERŁY ZMIENIĆ DESZCZ


Zapraszamy do oglądania zdjęć z koncertu!


Następny artykuł o zespole "UniVerse" niebawem!


Szczególne podziękowania należą się Marcinowi Cieślakowi za wszystkie zdjęcia oraz Tomaszowi Cichockiemu za pomoc w organizacji wydarzenia.