Data wydarzenia: 31.01.2017 11:20 - 10.02.2017 13:00
Miejsce wydarzenia: Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

W okresie ferii zimowych, od 30 stycznia do 12 lutego, w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbędzie się cykl bezpłatnych zajęć dla młodzieży, przygotowany w ramach programu „Zima w mieście”.

Ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu (12) 421 12 42 wew. 136 lub osobiście w kasie Muzeum. 

Podczas ferii zimowych na zwykłe rzeczy spojrzymy w niezwykły sposób. W ramach cyklu „Zwykłe a niezwykłe”realizowane będą następujące tematy:

Magiczna woda
Zajęcia o charakterze warsztatów połączonych z pokazem. Podczas ich trwania dzieci używając dostępnych w domu przedmiotów przeprowadzą samodzielnie oraz wspólnie z prowadzącym doświadczenia. Eksperymenty pokażą, jak można uzyskać widowiskowy efekt przy użyciu wody np. w lampie- lawie. Uczestnicy wykonają również „barwny deszcz” oraz doświadczenie o nazwie „kolor wygrywa, a czarny przegrywa”.
Czas trwania zajęć:  45 min

Płynne złoto chemików
Warsztaty wyjaśnią, co nazywamy złotem chemików. Uczestnicy dowiedzą się również czym są stany skupienia materii oraz wezmą udział w topieniu siarki, z której zostaną wykonane pamiątkowe ozdoby.  
Czas trwania zajęć:  45 min
 
Fizyka w płynie
Zajęcia o charakterze warsztatów połączonych z pokazem. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się czym jest ferrofluid, jakie ma właściwości oraz gdzie jest wykorzystywany. Dzieci na własnej skórze przetestują ciecz nienewtonowską oraz samodzielnie przeprowadzą eksperymenty z innymi płynami. Oglądając prezentację dowiedzą się również czy kryształ może być w płynie.
Czas trwania zajęć:  45 min