Sportową rywalizację 13. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego zdominowali znani lekkoatleci z tytułami i rekordami. Jeszcze większe uznanie zdobyli jednak autorzy najbardziej pomysłowych przebrań. Wszyscy razem dorzucili cegiełkę na rzecz małych pacjentów Instytutu Pediatrii CM UJ i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Organizatorzy postanowili bowiem przekazać dochód Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

W sobotę, 31 grudnia w samo południe wystartowało z Małego Rynku z górą 2000 biegaczy, mieli do wyboru: „Smoczą Piątkę” lub „Radosną Dziesiątkę.

Po kwadransie najszybsi pojawili się w tym samym miejscu – już na mecie tegorocznych zmagań. Jako pierwszy Adam Czerwiński. W ścisłej czołówce przybiegła najlepsza z pań na dystansie 5 km Katarzyna Broniatowska, do tego w efektownym stroju chirurga.

Niewiele ponad pół godziny potrzebował na pokonanie 10 km Maciej Lubieniecki. W kategorii kobiet zwyciężyła natomiast dobrze znana z krajowych i zagranicznych zawodów Paulina Golec, która zadbała również o sylwestrowe akcenty swojego sportowego stroju.

- Ten fantastyczny bieg sylwestrowy był także po to, żeby wspomagać krakowską medycynę. Wspaniale, że udało się połączyć dwie rzeczy sportową zabawę i działania charytatywne – powiedział Prof. dr. hab. n. med. Janusz Skalski – Prezes Fundacji Schola Cordis.

Duże emocje wywołało  ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze przebranie.

Najbardziej przypadły jurorom do gustu: Pony Blue Smile, Kotek, Śnieżynki i Plemię rozbiegane Dobczyce. Nagrodą specjalną wyróżniono Magiczny Ogród Jedynki.

Szczegółowe wyniki można znaleźć TUTAJ.
 

Konkurs na najlepsze przebranie

Indywidualnie: 1. Pony Blue Smile – Magdalena Sala-Tlałka, 2. Wacek Gacek – Wacław Śliwa, 3. Góralka z Miśkiem – Anna Bilska;

Dzieci i młodzież do lat 18: 1. Kotek – Mateusz Magdaliński; 2. Wilk i Czerwony Kapturek – Pola i Piotr Kaszowscy, 3.  Gnojarz Teodor – Szymon Gizler.

Pary: 1. Śnieżynki – Gabriela Kociok i Mirosław Kobylański, 2. Alicja w Krainie Czarów – Roksana Wójcik i Tomasz Śliwa, 3. Kluczyk i Kłódka – Dominika Witkiewicz i Wojciech Witkiewicz.

Zespołowo: 1. Plemię rozbiegane Dobczyce, 2. Chciałem se pobiegać po Marsie; 3. Winogrona Francuskie.