Młodzi i bardzo młodzi zawodnicy z kadry Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego potwierdzili wysoką formę podczas XVI Pucharu Polski Dzieci, który w miniony weekend 4 -5 czerwca odbył się w Lublinie. Do Krakowa przywieźli największą z wszystkich klubów ilość złotych medali, bo aż 15! W sumie zawodnicy stawali 30 razy podium, 8 razy zdobywając srebro, a 7 razy brąz.

Impreza zgromadziła 1000 zawodników z 54 klubów karate tradycyjnego z całego kraju. Poziom tegorocznych zawodów w lubelskiej hali Globus był bardzo wysoki. System pucharowy rozgrywki powodował, że czasem wystarczyła tylko jedna przegrana, żeby odpaść z turnieju. Droga do finałów była trudna, w wielu kategoriach zawodnicy musieli pokonać nawet kilkudziesięciu rywali w walce o medale.

Trener i założyciel Krakowskiego KKT – jeden z najbardziej utytułowanych polskich karateków nie krył zadowolenia z postawy swojej ekipy. - W tym sporcie walka z samym sobą nigdy się nie kończy – powiedział swoim podopiecznym - zatem nie ustajemy w pracy, żeby równie dobrze zaprezentować się na Pucharze Świata w Arenie Kraków w październiku. Okres „roztrenowania” będzie bardzo krótki. Na samym początku wakacji klub wyjeżdża nad morze na zgrupowanie sportowe, a w sierpniu na Sportowy Talent do Dojo Stara Wieś - polskiej Mekki sportów walki.

Dwóch zawodników Krakowskiego KKT – Karol Chłopicki i Kamil Rak, złoci medaliści w kata indywidualnym i drużynowym w końcu czerwca jadą do Tokio na turniej kumie dla dzieci i juniorów – Super Karatedo Junior World Grand Prix. Znajdą się w piętnastoosobowej polskiej ekipie zaproszonej na Festiwal Wymiany Kultur. To wyróżnienie dla klubu i sukces senseia Rafała Wajdy, który od wielu lat potwierdza swoją dobrą rękę do wyławiania talentów. Choć polskie karate tradycyjne jest potęgą, na pewno japońska przygoda rozwinie jeszcze bardziej młodych sportowców.

Poniżej znajdują się wyniki zawodników z kadry Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego na XVI Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym:

Kata indywidualne

I miejsce
Tereska Klimowicz, Ewa Czechowska, Damian Świca, Kamil Rak, Joanna Łyżwińska, Karol Chłopicki, Wiktoria Krawiec

II miejsce
Nina Zięba, Mateusz Maciejowski, Małgorzata Cieślak, Daniel Łaskarzewski, Dominika Kmiecik

III miejsce
Zofia Taranczewska, Jakub Cwajda, Bartłomiej Chojnacki

IV miejsce
Natalia Pietrusiak, Antek Czechowski, Natalia Bieszczad, Weronika Zapała, Sabina Miętka, Michał Biesaga, Maksym Zajączkowski

Kata drużynowe

I miejsce
Wiktoria Krawiec, Sabina Miętka, Natalia Barańska, Mikołaj Grzesiuk, Maksym Zajączkowski, Jakub Cwajda, Karol Chłopicki, Antoni Czechowski, Kamil Rak, Zofia Taranczewska, Joanna Łyżwińska, Dominika Kmiecik

II miejsce
Małgorzata Cieślak, Natalia Zapała, Natalia Bieszczad, Leon Chłopicki, Bartek Kozioł, Bartek Chojnacki

III miejsce
Martyna Świątek, Maja Pasternak, Eliza Piszczek, Ewa Czechowska, Mateusz Maciejowski, Daniel Łaskarzewski

IV miejsce
Daniel Sułowicz, Tereska Klimowicz, Wiktor Banachowicz

En - bu

I miejsce
Zofia Taranczewska, Antoni Czechowski, Joanna Łyżwińska, Kamil Rak, Leon Chłopicki, Bartosz Kozioł, Ewa Czechowska, Daniel Łaskarzewski

II miejsce
Karol Chłopicki, Antek Czechowski

III miejsce
Dominika Kmiecik, Karol Chłopicki, Michał Biesaga, Kamil Rak


Gratulujemy.