Agnieszka Radwańska postanowiła zakończyć sportową karierę. Najlepsza polska tenisistka o swojej trudnej decyzji poinformowała fanów na swoim profilu na Facebooku.

Ostatni czas dla gwiazdy światowego tenisa z Krakowa nie były udane. Polka miała problemy ze zdrowiem i ustabilizowaniem formy na odpowiednim poziomie, przez co spadła dość nisko w rankingu WTA. Nasza rakieta numer "1" bardzo przeżywała to, że nie gra już na tak wysokim poziomie jak wcześniej, jednak decyzja, o której poinformowała za pomocą Facebooka, niektórych z pewnością zbiła z pantałyku swoją decyzją.

_
Kochani,

Pragnę podzielić się z Wami jedną z moich najważniejszych życiowych decyzji. W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji.

Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie.

Ufam, że na przestrzeni tych wszystkich lat godnie reprezentowałam nasz kraj na całym świecie oraz dostarczałam Wam wszystkim wielu emocji, wrażeń i radości. Wasze wsparcie, miłe słowa oraz wiara w moje zwycięstwa były ze mną na każdym meczu i za to serdecznie i z głębi serca Wam dziękuję. Dziękuję za każdą nieprzespaną noc spędzoną przed telewizorem oraz za wszystkie tytuły Fan Favorite – to dla mnie zaszczyt i najlepsza nagroda za ciężką pracę.

Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną na dobre i na złe, rodzicom, siostrze, mojemu najlepszemu teamowi: Dawidowi, Tomkowi, Krzyśkowi, Jasonowi, moim sponsorom i partnerom – zawsze będę wdzięczna za wszystko, co dla mnie zrobiliście.

Aga


Najlepsza polska tenisistka rozważała kilka różnych opcji: dłuższą przerwę, zamrożenie rankingu, ale także zakończenie kariery. Jak widzimy, zdecydowała się niestety na ostatnią opcję, jak ujęła, było dla niej bardzo trudne.