Finał Marcin Gortat Camp 2016 zwieńczył niedzielny, charytatywny Wielki Mecz Gortat Team kontra Wojsko Polskie w TAURON Arenie Kraków. Tym razem lepsi okazali się żołnierze, wsparci przez kolegę naszego jedynaka w NBA z drużyny Washington Wizards – Garretta Temple.

Było to już piąte spotkanie pomiędzy tymi zespołami, a po raz trzeci z rzędu mecz został rozegrany w największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Dzięki zwycięstwu, wojskowi poprawili swój bilans i w ogólnym rozliczeniu potyczek z ekipą Marcina Gortata przegrywają już tylko 2-3.

Tuż przed meczem, Marcin Gortat podziękował Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu za gościnę w podwawelskim grodzie, pogratulował mu już czternastego roku sprawowania rządów i wręczył swoją koszulkę meczową drużyny Czarodziei z Waszyngtonu, opatrzoną autografami wszystkich zawodników.

Tradycyjnie, „Polski Młot” zaprosił do swojego zespołu gwiazdy sportu i rozrywki. Na parkiecie zobaczyliśmy m.in. Mariusza Wlazłego, Piotra Gruszkę, Urszulę Radwańską, Ewę Farną, Macieja Musiała, Jakuba Wesołowskiego, Łoza, Tomsona, Jankesa, Mariusza Kałamagę, Stanisława Karpiela-Bułeckę czy Radzimira „Jimka” Dębskiego. Gortat Team otrzymał również duże wsparcie od czołowego reprezentanta Polski, wybitnego strzelca Adama Waczyńskiego, a drużyną kierowali szkoleniowiec naszej kadry narodowej Mike Taylor oraz wracający do zdrowia po kontuzji utalentowany center Przemysław Karnowski. Żołnierzy do wygranej poprowadzili natomiast amerykańscy trenerzy – Neal Meyer i David Adkis. Poza Garrettem Temple, wzmocniła ich także zawodniczka Wisły Can-Pack Kraków Agnieszka Szott-Hejmej, wybrana MVP spotkania.

W przerwie meczu odbył się doskonale znany z NBA (All-Star Game) konkurs umiejętności Skills Challenge, w którym wzięli udział MVP wszystkich tegorocznych Campów. Nagrodą dla zwycięzcy był wyjazd na mecz NBA, ale Marcin Gortat ponownie zdecydował, że zaprosi do USA wszystkich finalistów!

Przed TAURON Areną Kraków zorganizowany został piknik Wojska Polskiego, gdzie m.in. można było podziwiać pojazdy używane przez żołnierzy.