Świetne wieści dla kibiców Cracovii i nie tylko! Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka podał nazwiska 23 zawodników, którzy będą stanowić kadrę naszej drużyny narodowej na nadchodzące mistrzostwa Europy. Wśród nich znalazło się miejsce dla piłkarza "Pasów", Bartosza Kapustki.

2,5 tygodnia temu cieszyliśmy się z powołania Bartosza Kapustki do szerokiej kadry na mistrzostwa Europy 2016, a dziś radość jest jeszcze większa - wiemy już, że pomocnik Cracovii jest jednym z 23 zawodników, którzy będą reprezentowali Polskę na zbliżającym się turnieju.

Bartek Kapustka ma za sobą świetny sezon w zespole Cracovii, dla której zdobył cztery bramki, notując dodatkowo 7 asyst. Najczęściej prezentował się jako lewoskrzydłowy, ale gdy była taka potrzeba potrafił pomóc drużynie na pozycji defensywnego pomocnika. W reprezentacji zabłysnął już w swoim debiucie w meczu z Gibraltarem we wrześniu minionego roku, gdy ledwie 11 minut po pojawieniu się na murawie wpisał się na listę strzelców. Dziś ma na koncie pięć spotkań i dwie bramki w drużynie narodowej, której staje się coraz ważniejszym ogniwem.

W najbliższych dniach Polaków czekają jeszcze dwa spotkania kontrolne - 1 czerwca zagrają z Holandią w Gdańsku, a 6 czerwca w Krakowie z Litwą. Jeżeli chodzi o mistrzostwa Europy 2016, te zostaną rozegrane we Francji i potrwają od 10 czerwca do 10 lipca. Reprezentację Polski czeka pierwszy mecz w grupie C 12 czerwca, gdy zmierzy się z Irlandią Północną. 16 czerwca naszym rywalem będzie drużyna Niemiec, a pięć dni później przyjdzie czas na starcie Polaków z Ukrainą.

Kapi, gratulujemy powołania i życzymy powodzenia! Oby Euro 2016 było udane zarówno dla Ciebie indywidualnie, jak i dla całego zespołu Biało-czerwonych!