Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 2:12:52 zwyciężył w 16. PZU Cracovia Maraton. To już trzecie zwycięstwo Kenijczyka w krakowskim maratonie: najlepszy był w poprzedniej edycji imprezy i w roku 2011. Wśród kobiet najszybszy czas osiągnęła jego rodaczka, Stellah Jepngetich Barsosio, uzyskując czas 2:33:01.

 Po ubiegłorocznej niedyspozycji i ostatecznie 4 miejscu w 15. PZU Cracovia Maraton, Barsosio postawiła sobie za cel zwycięstwo w tegorocznej edycji zawodów w Krakowie i udało jej się to osiągnąć. W klasyfikacji generalnej zajęła 9. miejsce.

 Pierwszym Polakiem na mecie był Łukasz Kapłon z Rabki Zdrój, ósmy w klasyfikacji generalnej (czas 2:29:41). Najlepszą Polką, podobnie jak przed rokiem, okazała się niesamowita Paulina Lipska z Warszawy (szósta lokata w klasyfikacji kobiet, czas 2:56:00).

 Na mecie zameldowali się również najszybsi uczestnicy rywalizacji zawodników niepełnosprawnych na wózkach. W kategorii handbike szósty raz z rzędu zwyciężył Rafał Wilk, trzykrotny złoty medalista paraolimpijski.

 Zgodnie z zapowiedziami, Bieg w Krawacie wygrał Adam Czerwiński i tym samym skompletował 3 zwycięstwa w tegorocznych Krakowskich Spotkań Biegowych. W piątek zwyciężył w Nocnej Dysze z Wawelem, a w sobotę w Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego.

 W następnej kolejności zwycięstwo w tegorocznej nowości, czyli Bieg w Szpilkach, przypadło Annie Jamioł.

 Wielkie gratulacje i szacunek dla wszystkich uczestników Cracovia Maraton, dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami.

WYNIKI ONLINE