W dniu 29 sierpnia odbyła się konferencja prasowa przed Mistrzostwami Polski w siatkówce plażowej. Dotyczyła ona zapowiedzi Mistrzostw Polski siatkówki plażowej , które odbędą się w Krakowie.


W siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej przy ul. Walerego Sławka 10 przed Mistrzostwami Polski w Siatkówce Plażowej, w środę 29 sierpnia odbyła się konferencja prasowa. Wzięli w niej udział: dyrektor ZIS Krzysztof Kowal, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk oraz reprezentanci  Polski - Agata Ceynowa, Martyna Kłoda i Grzegorz Fijałek.

W dniach 30 sierpnia - 2 września w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Polski siatkówki plażowej. Dzień przed turniejem w ZiS Kraków odbyła się konferencja prasowa z udziałem organizatorów turnieju oraz zawodników. Do niedzieli na obiektach KS Wanda przy ul. Bulwarowej będą rywalizować najlepsze polskie pary, które mają na koncie m.in. miejsca na podium prestiżowego cyklu World Tour.
Zawody mają bardzo mocną obsadę, wystartują najlepsze krajowe pary (po 24 w turnieju mężczyzn i kobiet), w tym te, które liczą się także w światowej rywalizacji.