Aż 5000 biegaczy, czyli 1000 zespołów może znaleźć się na liście startowej tegorocznego charytatywnego biegu biznesowego Kraków Business Run 2016. Rejestracja drużyn ruszyła we wtorek, 24 maja o godzinie 12:00. Zachęcamy wszystkich pracowników firm i organizacji z Krakowa i Małopolski do wzięcia udziału w tym wydarzeniu! Przekazując pałeczkę swoim kolegom z zespołu, biegacze pomogą „stanąć na nogi” m.in. Agnieszce i Rafałowi – podopiecznym Fundacji Jaśka Meli. – To świetny sposób, aby nadać swojemu tuptaniu sens – podkreśla Jan Mela.

Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiej imprezy biegowej Poland Business Run, która na cel charytatywny w całej Polsce zgromadziła dotąd blisko 2 mln zł i pomogła „stanąć na nogi” aż 67 osobom, w wyniku różnych zrządzeń losu poddanych amputacjom.

– Bardzo cieszę się, że Business Run po raz piąty odbędzie się w Krakowie. Ta impreza już na dobre wpisała się w biegowy pejzaż naszego miasta. Co ważne, oprócz tego, że aktynie spędzamy czas, mamy okazję realnie pomóc innym, co jest bezcenne. Chcemy zachęcać inne miasta, aby włączały się w tę inicjatywę – powiedziała podczas konferencji inaugurującej zapisy do biegu Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu Katarzyna Król. Jak dodała, sama również planuje wystartować we wrześniowym biegu.

 To wielkie biegowe święto zainicjowane pod Wawelem obchodzi w tym roku swoje piąte urodziny. Jesteśmy dumni, że z roku na rok przybywa jej uczestników – biegną prezesi, aktorzy, dziennikarze, przedstawiciele najróżniejszych zawodów oraz że nasza firma także po raz piąty należy do grona jej organizatorów – powiedział Przemysław Berendt, VP Global Marketing w firmie Luxoft.

Jak dodał Michał Stępień, General Manager krakowskiego biura UBS, Kraków Business Run to jedyny w swoim rodzaju charytatywny bieg biznesowy, który dla uczestników jest jednocześnie okazją do dobrej zabawy i daje im poczucie realnego pomagania potrzebującym. – Dla firm jest natomiast świetną okazją do realizacji własnych założeń CSR i narzędziem integracji pracowników – podkreślił Michał Stępień.

Rejestracja drużyn do tegorocznej edycji Kraków Business Run rozpoczęła się 24 maja punktualnie o godzinie 12. Do uczestnictwa, jak co roku, zaproszeni są przede wszystkim pracownicy firm i organizacji z Krakowa i Małopolski. Aby wziąć udział w imprezie wystarczy przez stronę internetową biegu www.krakowbusinessrun.pl zarejestrować drużynę złożoną z pięciu osób i dokonać opłaty startowej, w wysokości 61,50 zł brutto od osoby (307,50 zł od całego zespołu).

Bieg w Krakowie odbędzie się 4 września. Jego trasa rozpoczyna i kończy się na Rynku Głównym i wiedzie wzdłuż Plant, otaczając Zamek Królewski na Wawelu. Dystans do pokonania dla jednego uczestnika pięcioosobowej sztafety w Krakowie wynosi 3,8 km i jest osiągalny absolutnie dla każdego.

– Taki dystans można przebiec szybko lub wolno, można nawet go przejść – liczy się udział, wspólna zabawa i satysfakcja z niesionej pomocy. Razem udowodnijmy po raz kolejny, że Kraków Business Run naprawdę stawia na nogi – powiedziala Lidia Wiszniewska, Dyrektor Generalny hotelu Radisson Blu w Krakowie, współorganizującego wydarzenie.

Piąta edycja Kraków Business Run pomoże między innymi podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – Agnieszce i Rafałowi. Jednak w tym roku, po raz pierwszy, impreza pozwoli „postawić na nogi” jeszcze więcej osób.

– Z okazji piątych urodzin chcemy przekazać pałeczkę innym organizacjom charytatywnym i podzielić się z nimi tym, co mamy najlepszego, czyli dobrą energią naszych biegaczy. Uczestnicy biegu będą mieli jeszcze więcej motywacji, aby wystartować, ponieważ dochód z biegu będzie przekazany nie tylko podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, ale też innym, ciężko doświadczonym przez los – zaznaczył Jasiek Mela, Prezes Fundacji.

Ze względu na „piąte urodziny” Kraków Business Organizatorzy przewidują miejsca na liście startowej dla rekordowej liczby 5000 osób, czyli dla 1000 drużyn

Organizatorami Kraków Business Run 2016 są Luxoft, UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, Epam, Cisco, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Sponsorzy główni imprezy to: UBS, Luxoft, Euroclear, Epam Motorola.

Więcej o wydarzeniu na: www.krakowbusinessrun.pl.