Data wydarzenia: 11.07.2016 17:00
Miejsce wydarzenia: Kraków

Ponad 700 zawodników z całego globu będzie rywalizować w Krakowie o tytuły najlepszych juniorów i młodzieżowców na świecie. Impreza zorganizowana zostanie w dniach 12-17 lipca na torze kajakarstwa górskiego w OSiR KOLNA, a uroczyste otwarcie zaplanowane jest na poniedziałek, 11 lipca o godz. 17.00 na Rynku Głównym.

Od 12 lipca (wtorek) do 14 lipca (czwartek) potrwają kwalifikacje. 15 lipca (piątek) odbędą się  przejazdy półfinałowe, a 16 (sobota) i 17 (niedziela) lipca finały oraz ceremonie dekoracji. Szczegółowy program zawodów znajduje się poniżej.

Wśród kajakarzy walczących o medale zobaczymy m.in. reprezentantów Polski, w tym ubiegłorocznych złotych medalistów krakowskich mistrzostw Europy juniorów i U-23: Klaudię Zwolińską (KS Start Nowy Sącz, K1K juniorek) oraz duet Michał Wiercioch/Grzegorz Majerczak (AZS AWF Kraków, C2M U-23), który wystąpi również w roli obrońców zdobytego przed rokiem tytułu mistrzów świata do lat 23.

Generalnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Juniorów i U-23 w Kajakarstwie Slalomowym były Międzynarodowe Regaty w Kajakarstwie Slalomowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, które miały miejsce na Kolnej w dniach 11-12 czerwca. Już wtedy na krakowskim torze gościliśmy nie tylko europejskie ekipy z Niemiec, Włoch, Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji, Słowenii, Austrii, Szkocji, Holandii, ale także przedstawicieli takich państw jak USA, Kanada czy Nowa Zelandia. Liczny zespół przysłali nawet Chińczycy, a ich zawodnicy startowali w łódkach pożyczonych od reprezentantów Polski.