Już w ten weekend, 4 i 5 czerwca, na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie najlepsi polscy kajakarze slalomowi po raz kolejny będą rywalizować o tytuły mistrzów kraju.

Złotych medali z 2015 roku bronią: Natalia Pacierpnik z Krakowskiego Klubu Kajakowego (K1K), Mateusz Polaczyk z Zawiszy Bydgoszcz (K1M), Justyna Janczy z UKS Spływ Sromowce Wyżne (C1K), Grzegorz Hedwig z KS Start Nowy Sącz (C1M), a także Piotr Szczepański i Marcin Pochwała z Krakowskiego Klubu Kajakowego (C2M).

Poza aktualnym wicemistrzem świata Polaczykiem, który niespodziewanie stracił wyglądającą na niemal pewną kwalifikację olimpijską na rzecz lepiej spisującego się w tym sezonie Macieja Okręglaka ze Startu Nowy Sącz oraz występującą w nieolimpijskiej konkurencji C1K Janczy, wszyscy wyżej wymienieni kajakarze slalomowi mają reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Czekają tylko na ostateczne potwierdzenie składu kadry biało-czerwonych, które nastąpi 14 lipca.

Dla zawodników KKK Kraków – Natalii Pacierpnik oraz duetu Piotr Szczepański/Marcin Pochwała będzie to drugi występ na IO. Przed czterema laty startowali w Londynie. Pacierpnik została sklasyfikowana na 7. lokacie, choć rozbudziła medalowe nadzieje, awansując do finału z najlepszym czasem. Szczepański i Pochwała zajęli 5. miejsce.

Tytułów drużynowych mistrzów Polski 2015 na torze KOLNA będą natomiast bronić zespoły: Startu II Nowy Sącz (K1K), Zawiszy Bydgoszcz (K1M), KKK Kraków (C1M) oraz AZS AWF Kraków (C2M).

A w następny weekend, 11 i 12 czerwca, ponownie zapraszamy na Kolną, gdzie odbędą się tradycyjne Międzynarodowe Regaty w Kajakarstwie Slalomowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.