Drużyna reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie wygrała Mistrzostwa Polski Sił Specjalnych w Piłce Nożnej. Drużyna z Krakowa była bezkonkurencyjna, jeden mecz zremisowała, a pozostałe wygrała. Dzięki temu małopolscy policjanci zdobyli najwięcej punktów i zajęli pierwsze miejsce w mistrzostwach.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

  • 1 miejsce - reprezentacja KWP w Krakowie
  • 2 miejsce - 6 Batalion Powietrznodesantowy z Gliwic
  • 3 miejsce - Jednostka Wojskowa Komandosów

Mistrzostwa Polski Sił Specjalnych w Piłce Nożnej odbyły się już po raz piąty w dniach od 10 do 11 września w Warszawie. Zawody zorganizowała Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy sił Specjalnych. Piłkarskie zmagania rozgrywane odbywały się pod patronatem inspektora wojsk specjalnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, generała dywizji Piotra Patalonga.

Do rywalizacji w mistrzostwach przystąpiły drużyny reprezentujące różne jednostki wojskowych sił specjalnych. Mecze rozgrywane były systemem grupowym i z uwagi na dobre przygotowanie zawodników stały na bardzo wysokim poziomie. Mistrzostwa wygrała drużyna reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, w skład której wchodziło 9 policjantów pełniących służbę w małopolskim garnizonie.

    SKŁAD REPREZENTACJI KWP  KRAKÓW:

1.   ASP .   RAFAŁ WINDAK  (Kapitan)   WŁiI KWP KRAKÓW 
2.  ST.ASP.  ZBIGNIEW DULBA  WRD KMP KRAKÓW
3.  MŁ.ASP.  TOMASZ PRZENIOSŁO  KP SŁOMNIKI/KPP KRAKÓW 
4.  ST.SIERŻ.   MICHAŁ BAJDA  KPP BOCHNIA
5.  ST.ASP.  WOJCIECH ZIĘBA  KP WODNY KWP KRAKÓW
6.  ASP.   RAFAŁ PŁUCHOWSKI  KP I KMP KRAKÓW
7.  SIERŻ.     ADRIAN DOBRZAŃSKI  OPP KWP KRAKÓW
8.  MŁ.ASP.  JAROSŁAW ŻMUDZKI  SZTAB KMP KRAKÓW
9.  ST.POST  JAROSŁAW BARGIEŁ  KP V KMP KRAKÓW