W 2018 roku sezon cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe rozpocznie się w Krakowie. Wszyscy miłośnicy dwóch kółek w wydaniu górskim spotkają się 12 maja (sobota) na Błoniach.


To już dwunasty sezon z maratonami rowerowymi organizowanymi przez Czesława Langa. Zawodami, które na przestrzeni lat na dobre zakotwiczyły na sportowej mapie Polski i stały się jedną z najpopularniejszych kolarskich imprez w naszym kraju. Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe przyciągają zarówno amatorów, jak i zawodowców. Na trasie wyścigu spotykają się młodzi i starsi, doświadczeni i początkujący. Wszystko zgodnie z ideą – wystartować może każdy, wystarczy mieć rower i kask. Różnorodne trasy i dystanse gwarantują emocje wszystkim, niezależnie od doświadczenia i kolarskiego poziomu.

W tym roku pierwsze zawody z cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe odbędą się w Krakowie. To właśnie pod Wawelem padały w ostatnich latach rekordy frekwencji. - Kraków od lat jest dla nas miejscem szczególnym i bardzo przyjaznym. Myślę, że to samo mógłby powiedzieć Rafał Majka, który właśnie na Rynku Głównym cieszył się ze zwycięstwa w Tour de Pologne. A ja bardzo się cieszę, widząc tysiące amatorów kolarskiej przygody w Krakowie, którzy przychodzą na maratony, startują, walczą, kibicują, tworzą atmosferę i pokazują sobie oraz wszystkim, że kolarstwo jest piękne – mówi dyrektor Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych Czesław Lang.

Wszystkich chętnych w imieniu organizatorów zapraszamy 12 maja (sobota) na Błonia Krakowskie. Jak zwykle do wyboru są trzy dystanse – Mini, Medio i Grand Fondo. W tym roku królewski dystans oscyluje wokół stu kilometrów, co oczywiście jest związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabraknie również Rodzinnej Parady, z trasą o długości 8 kilometrów.

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie www.viennalifemaraton.pl