W dniu dzisiejszym 29 lipca Wisła Kraków oficjalnie została sprzedana. Właściciel Tele-Foniki Bogusław Cupiał sprzedał pełny pakiet akcji piłkarskiej spółki inwestorowi Jakubowi Meresińskiemu. Za rozwój sportowy „Białej Gwiazdy” odpowiadał będzie od dzisiaj Marek Citko.

Informacja o oficjalnej sprzedaży Wisły Kraków nie jest zaskoczeniem, gdyż już od dawna pojawiały się informacje na temat chęci sprzedaży klubu przez Bogusława Cupiała. Media podawały rożne koncepcje, m.in. zainteresowany zakupem miał być były właściciel Legii Warszawa i ITI.

Umowę wstępną sprzedaży podpisano 23 lipca, ale zwlekano z oficjalną informacją, że "Biała Gwiazda" została sprzedana,  bo dotychczasowy właściciel Bogusław Cupiał czekał na przedstawienie przez Kupującego stosownych gwarancji bankowych.
Wysokość kapitału zakładowego Wisły Kraków S.A. to obecnie 11 540 000 zł, a liczba akcji wszystkich emisji wynosi 115 400.

Nowy właściciel klubu już wcześniej uaktywnił się jako poszukujący klubu do przejęcia i nawet chciał kupić Koronę Kielce, ale ostatecznie zgody nie wyrazili kieleccy radni, którzy nie chcieli pozbywać się 100 proc. akcji klubu z Kielc.

Jakub Meresiński przedstawił już wiarygodną oraz potwierdzoną listę sponsorów. Ponadto nowy właściciel zaprezentował także szczegółowy program rozwoju klubu. Pierwszym dyrektorem sportowym zostanie Marek Citko.  

Piłkarze Wisły Kraków zostali już oficjalnie poinformowani o zmianie właściciela. Tym samym skończyła się 19-letnia era panowania w Wiśle Kraków Bogusława Cupiała, właściciela Tele-Foniki, który przejął krakowski klub jesienią 1997 roku.

Jakub Meresiński jest absolwentem Instytutu Prawa i Administracji. Przedstawia się jako biznesmen i inwestor działający w sektorze nowych technologii. Jest Prezesem warszawskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Projekt Gmina Pl. Prowadzi ona stronę internetową umożliwiającą wymianę informacji oraz ofert pomiędzy samorządami.
Biznesmen specjalizuje się także w zarządzaniu i optymalizacji rozwiązań ubezpieczeniowych dla klientów korporacyjnych. Jakub Meresiński to biznesmen znany w kręgach show biznesu. Często widywany jest z Joanną Jabłczyńską, znaną aktorką i piosenkarką, a także prawniczką. Znają się od kilku lat, a spotkali się przy okazji ustaleń i produkcji serialu „Na Wspólnej”.