Między 1 a 3 sierpnia czekają nas gorące rozgrywki XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Piłce Siatkowej Mężczyzn, którego Kraków jest już po raz piąty miastem-gospodarzem. Sportowe spotkania odbędą się w TAURON Arenie Kraków.

Mistrzowie świata – Polacy rozpoczną rywalizację czwartkowym meczem z Serbami, w piątek spotkają się z Brazylijczykami, a zakończą zmagania starciem z Finami.

Jak wyjaśnił wiceprezes Fundacji H. J. Wagnera Cezary Mróz, plan gier oraz inne szczegóły związane z udziałem polskich siatkarzy w Memoriale ustalono w porozumieniu z trenerem Vitalem Heynenem, aby stworzyć jego podopiecznym jak najlepsze warunki do sprawdzenia formy przed olimpijskimi kwalifikacjami, które odbędą się 9-11 sierpnia w Gdańsku.

W Krakowie kibice zobaczą nową gwiazdę naszego zespołu – Kubańczyka Wilfredo Leona, któremu kończy się tzw. karencja nałożona przez FIVB i odlicza dni do debiutu w reprezentacji Polski.

W Krakowie Heynen wystawi zapewne najmocniejszą drużynę. Wcześniej, podczas pierwszej fazy Siatkarskiej Ligi Narodów, a także w rozpoczynającym się 10 lipca w Chicago Final Six zdecydował się dać szansę zawodnikom szerokiej kadry.

W Final Six Polacy zmierzą się w grupie z Brazylijczykami i Irańczykami. Jeśli awansują do półfinałów, czeka ich konfrontacja z jedną z trzech ekip: Francją, Rosją lub USA.

Szczegółowy terminarz XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

  • 1 sierpnia (czwartek): Polska – Serbia (godz. 17.00), Brazylia – Finlandia (20.30)
  • 2 sierpnia (piątek): Polska – Brazylia (17.30), Finlandia – Serbia (20.30)
  • 3 sierpnia (sobota): Serbia – Brazylia (12.00), Polska – Finlandia (15.00)