Nie ma zawodów, z których Krzysztof Jawień, funkcjonariusz z nowohuckiego Straży Miejskiej Miasta Krakowa, nie przywiózłby medalu. Tym razem na podium stanął w Gliwicach w trakcie Mistrzostw Polski w Pływaniu Masters. Zawody uznawane za jedno z najważniejszych sportowych odbyły się na 50-metrowej pływalni „Olimpijczyk”.

W zmaganiach wzięło udział 385 pływaków z 73 klubów w tym zawodnicy z Bułgarii, Rosji i Słowacji. Krzysztof Jawień drugie miejsce zdobył na dystansie 200 metrów stylem motylkowym .

Ruch „masters” w różnych dyscyplinach sportu stał się bardzo popularny na całym świecie. Naturalnie dołączyli do niego również polscy pływacy. „Mastersi” to zawodnicy, którzy ukończyli 25 lat i chociaż nie jako zawodowcy – w dalszym ciągu chcą czuć dreszczyk emocji towarzyszący rywalizacji – wyjaśnia Krzysztof Jawień. Dodaje, że w zawodach „Masters” można zobaczyć wielu dawnych olimpijczyków, mistrzów i rekordzistów, którzy walczą o ustalenie nowych rekordów i o tytuł najlepszego w swojej kategorii wiekowej.

To już kolejny sukces pływaka. W tym roku złote krążki Krzysztof Jawień przywiózł także z zawodów „Masters” w Stalowej Woli oraz Bielawie.