W niedzielę, 19 marca odbyła się kolejna edycja Krakowskiego Półmaratonu Marzanny. Już po raz 14. biegacze przywitali wiosnę biorąc udział w półmaratonie, a po raz trzeci w towarzyszącym Półmaratonowi Biegu z Dystansem „Dla Małych Serc” na 10 kilometrów.

Biegom przyświecał jeden cel – zebranie funduszy dla Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis prof. Janusza Skalskiego. Zaraz po utopieniu ogromnej kukły Marzanny, blisko 4000 biegaczy wystartowało z Błoń (Półmaraton) oraz z bulwarów wiślanych (bieg na 10km).Trasa, podobnie jak w po
przednich latach biegła wokół Błoń, bulwarami wiślanymi, w okolicach Wawelu a następnie przez Stare Miasto i Planty. Wiosenna słoneczna pogoda dopisała, a mimo dość silnego wiatru wielu biegaczom udało się pobić życiowe rekordy. Najlepszy z mężczyzn, Piotr Mielewczyk, ukończył Półmaraton z czasem 01:11:37, a najlepsza z kobiet, Anna Rostkowska z czasem 01:19:56. W biegu na 10 km najlepszy był Szymon Kulka z czasem 00:31:43 a wśród kobiet Karolina Giza, która dobiegła w czasie 00:36:22.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z biegu: