Zarządzanie finansami nie jest proste. Śledzenie wydatków i salda bankowego może stanowić nie lada wyzwanie. Jeśli chcesz, zainstaluj aplikacje finansowe. Dzięki nim możesz łatwiej kontrolować finanse. Oferują różne funkcje, w tym przypomnienia e-mail, alerty o terminach płatności, monitorowanie subskrypcji, wspólne portfele itd. Dostępne są zarówno na Androida, jak i na iOS.

 

Mint

Mint jest jedną z najpopularniejszych aplikacji finansów osobistych. Zapewnia pełny obraz sytuacji finansowej. Po połączeniu kart kredytowych i debetowych z kontem Mint pobiera poszczególne transakcje, kategoryzuje je i pokazuje, w jaki sposób wydajesz pieniądze.

Pozwala również śledzić rachunki i wydatki oraz  tworzyć budżet. Dzięki aplikacji możesz ocenić swoją zdolność kredytową. Ponadto możesz kontrolować swoje inwestycje i planować płatności za media.

W przypadku rachunków, które płacisz samodzielnie, aplikacja wysyła przypomnienia lub dodaje terminy do kalendarza telefonu. Może podzielić Twoje wydatki na kilka kategorii, takich jak "Rozrywka", "Jedzenie", "Zakupy". Dzięki temu zobaczysz, na czym możesz zaoszczędzić.

Co ważne, Mint jest darmowy. Zarabia, sugerując użytkownikom oferty finansowe, takie jak karty kredytowe, czy inne aplikacje inwestycyjne. 

YNAB

Ta aplikacja również cieszy się dużą popularnością. Najpierw możesz określić cel budżetowy, np. wakacje lub wydatki na edukację. Następnie połącz cel z kontem osobistym (oszczędnościami, gotówką, kartą kredytową lub linią kredytową). Jeśli zdecydujesz się połączyć swoje konto, saldo zostanie automatycznie zaimportowane  do menedżera długów YNAB.

Na koniec możesz utworzyć kategorie, takie jak "Jedzenie na mieście", "Artykuły spożywcze", "Transport". Zastanów się, jak zaplanować budżet.

Niestety, po 34-dniowym bezpłatnym okresie próbnym YNAB pobiera 6,99 USD miesięczne, rozliczane co roku w wysokości 83,99 USD.

Albert

Po połączeniu kont finansowych z aplikacją Albert analizuje Twoje dochody, wydatki, budżet i ogólną kondycję finansową. Wykorzystuje specjalne algorytmy. Dzięki nim możesz łatwiej ocenić, ile pieniędzy możesz bezpiecznie zaoszczędzić w danym miesiącu.

Clarity Money

Oferuje szeroki wachlarz usługi. Podobnie jak w przypadku innych aplikacji, Clarity Money wymaga od użytkownika połączenia jego kont finansowych (oszczędności, kart kredytowych, inwestycji lub pożyczek). Aplikacja natychmiast tworzy wykres kołowy pokazujący Twoje finanse. Dzięki niemu możesz w każdej chwili zobaczyć, czy przypadkiem nie przekraczasz budżetu.

Następnie zidentyfikuje powtarzające się wydatki i będzie śledzić wzrosty lub obniżki cen. Wielką zaletą jest to, że pomaga anulować niechciane konta, obciążające portfel. Aplikacja nadal jest darmowa, ale wkrótce zostanie zintegrowana z Marcus, oferującym kredyty osobiste o stałym oprocentowaniu i konta oszczędnościowe.

Goodbudget

Pomysł jest prosty. Bierze pod uwagę miesięczny dochód i pozwala odłożyć jego część na różne koperty dla kategorii, takich jak artykuły spożywcze lub transport. Z biegiem czasu możesz wyciągać pieniądze z każdej koperty. Przestań wydawać pieniądze w danej kategorii po opróżnieniu koperty.

Artykuł przygotowany z SprawdzonyDoradca.pl - więcej porad finansowych dla Twojego miasta znajdziesz: https://sprawdzonydoradca.pl/miasto/36-Kraków.