21-latek wyskoczył z okna jednego z akademików Politechniki Krakowskiej przy ulicy Skarżyńskiego. Młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Tragedia miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. 8 czerwca około godziny 3 nad ranem 21-latek wyskoczył z okna liczącego dziesięć pięter budynku.

Nie żyje 21-letni student

Na miejscu zdarzenia szybko pojawili się przedstawiciele służb ratunkowych. Jednak obrażenia 21-latka były na tyle poważne, że młody mężczyzna zginął na miejscu.

Na razie nie potwierdzono, z którego piętra wyskoczył zmarły student. Na miejscu tragedii przeprowadzono czynności zabezpieczające oraz oględziny z udziałem prokuratora. Prace trwały przez kilka godzin.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci studenta jest samobójstwo. Zdecydowano się jednak na przeprowadzenie śledztwa, które potwierdzi lub wykluczy, co naprawdę zaszło tragicznej nocy. Prokuratura bada, czy do zgonu 21-latka mogły przyczynić się osoby trzecie.

Na miejscu ujawniono i zabezpieczono dowody zdarzenia. W tej sprawie zostanie przeprowadzone śledztwo pod kątem namowy lub udzielenia pomocy w samobójstwie – informuje Janusza Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.