Komisja Konkursowa wybrała nowego dyrektora Teatru „Bagatela”. Największą liczbę głosów uzyskał Andrzej Wyrobiec, jego kandydaturę zatwierdził dziś prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Andrzej Wyrobiec zaproponował najbardziej interesujący, autorski program koncepcji organizacyjnej, finansowej i programowej teatru.

1 czerwca 2020 r. odbyło się drugie posiedzenie Komisji Konkursowej, powołanej Zarządzeniem nr 671/2020 Prezydenta Miasta Krakowa z 17 marca 2020 r. w celu wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora Teatru „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie. W posiedzeniu uczestniczyli wszyscy członkowie Komisji Konkursowej.

Dziewięcioosobowa komisja, po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych ze wszystkimi kandydatami, w głosowaniu jawnym wyłoniła kandydata na stanowisko dyrektora Teatru „Bagatela”. Został nim Andrzej Wyrobiec, który uzyskał pięć głosów.

Kandydatura ta została przedstawiona Prezydentowi Miasta Krakowa, który zgodnie z § 5 Zarządzenia nr 315/2020 Prezydenta Miasta Krakowa z 7 lutego 2020 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, podjął ostateczną decyzję o powołaniu Andrzeja Wyrobca na stanowisko dyrektora Teatru „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie.

Andrzej Wyrobiec zaproponował najbardziej interesujący, autorski program koncepcji organizacyjnej, finansowej i programowej Teatru. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy w biznesie i administracji publicznej, w tym również doświadczenie w zarządzaniu procesami, projektami i zespołami. Ma też na swoim koncie ogromne sukcesy w pozyskiwaniu środków z funduszy zewnętrznych. Dał się poznać jako strateg, a jednocześnie menedżer świadomy wyzwań stojących przed teatrem, jako  zespołem pracowników. Jest liderem na trudne czasy i szansą na znalezienie złotego środka w trudnym wyzwaniu, jakim jest myślenie o efektywności zarządzania, a zarazem koncyliacyjnym podejściu do zespołu targanego ogromnymi sporami wewnętrznymi i doświadczonego trudną sytuacją związaną z odwołaniem poprzedniego dyrektora.

– Cieszę się, że komisja konkursowa wybrała kandydata z ogromnym doświadczeniem w zarządzaniu zespołami ludzkimi, mającego doświadczenie w administracji publicznej, a zarazem człowieka związanego z rynkiem mediów i przemysłami czasu wolnego. Przed Teatrem „Bagatela” niełatwe zadanie utrzymania równowagi finansowej instytucji, utrzymania niemałego zespołu artystycznego technicznego, a zarazem pełnego wykorzystania jego potencjału. Wyzwaniem pozostają także ważne inwestycje „Bagateli”, rozwój infrastruktury i zwiększenie sukcesu teatru w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Pan Andrzej Wyrobiec zaprezentował się jako skuteczny menedżer, potrzebny na trudne czasy. Razem z Andrzejem Wyrobcem „Bagatela” zyskuje Krzysztofa Maternę jako dyrektora artystycznego – uznanego polskiego reżysera, aktora, satyryka i producenta telewizyjnego. W tej konfiguracji doświadczony menedżer i jedna z najbardziej wyrazistych i popularnych postaci polskiego życia kulturalnego stanowią obietnicę sukcesu „Bagateli”. Wierzę, że będzie to sukces mierzony w kategoriach finansowych, artystycznych, organizacyjnych i wizerunkowych, ale ostatecznie także frekwencyjnych. Dziękuję wszystkim, którzy przystąpili do konkursu, komisji oceniającej, a zwycięzcy serdecznie gratuluję licząc, że nie zawiedzie pokładanych nadziei – powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Komisja konkursowa wskazując nowego dyrektora teatru zaproponowała jednocześnie, by po zakończeniu pierwszego sezonu artystycznego dokonano oceny realizacji zwycięskiej koncepcji zarządzania teatrem.