Do tragicznego wypadku doszło w południe na zakopiance na wysokości Rdzawki. Jedna osoba zginęła, dziesięć trafiło do szpitali.

W tragicznym wypadku brały udział dwa samochody osobowe, jeden bus i autobus. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że doszło do niego podczas wyprzedzania.

– Kierujący Oplem, jadąc w stronę Krakowa, w trakcie wyprzedzania m.in. autobusu, zderzył się z jadącą z naprzeciwka Mazdą, a następnie czołowo, z jadącym również z naprzeciwka Fiatem Ducato. W wyniku tego samochód dostawczy uderzył w autobus, który zjechał do rowu i przewrócił się na bok – relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz z nowotarskiej policji.

W autobusie podróżowało ok. 35 osób. Łącznie dziesięć osób zostało przewiezionych do szpitala, w akcji ratowniczej brał udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz śmigłowiec wojskowy. Pozostałym poszkodowanym udzielono pomocy na miejscu. Kierowca Fiata Ducato zginął na miejscu.

Na miejscu zdarzenia trwają czynności prokuratora. Droga jest zablokowana w obydwu kierunkach. Policja kieruje samochody na objazdy przez Rabę Wyżną i Czarny Dunajec.

AKTUALIZACJA, godz. 13:30: Krakowskie Pogotowie Ratunkowe przekazuje uaktualnione informacje o liczbie rannych i poszkodowanych:

W wypadku uczestniczyły 32 osoby, spośród których jedna osoba zginęła, a 10 zostało odwiezionych do szpitala. Dwie zostały poważnie ranne. Pozostałe osoby nie doznały poważnych obrażeń. Pacjenci trafili do szpitali w Nowym Targu, Myślenicach, Limanowej i Krakowie.