Podmiotów zajmujących się działalnością fotograficzną w województwie małopolskim jest całkiem sporo. Na dużą popularność tego fachu wskazują oficjalne statystyki Głównego Urzędu Statystycznego. Informacje zawarte w rubryce "Kraków fotograf", określają liczbę podmiotów zajmujących się działalnością fotograficzną na obszarze Krakowa i pobliskich miejscowości. Obecnie, tj. w 2019 roku, istnieje ponad tysiąc podmiotów prowadzących taką działalność. Lwia część tej wartości to jednoosobowe firmy działające w stolicy Małopolski. Statystyki zbierane przez urzędników zawierają jednak tylko osoby, które zarejestrowały swoją firmę i wskazały jej dziedzinę jako działalność fotograficzną.

Oficjalne statystyki na temat fotografów w Krakowie to nie wszystko

Aktualny wykaz GUSu nie uwzględnia zatem podmiotów, które rozliczają się z konsumentami na podstawie umów cywilnoprawnych, takich jak umowa zlecenie czy umowa o dzieło. Kolejną kwestią są także osoby, które z różnych przyczyn nie rejestrują swojej działalności. W rzeczywistości osób prowadzących działalność fotograficzną w Krakowie może być nawet kilka tysięcy, a osób zdolnych dojechać do byłej stolicy Polski, aby wykonać sesję zdjęciową czy uwiecznić ważne wydarzenie - kilka razy tyle. Jak w tym gąszczu ofert dotrzeć do odpowiedniego specjalisty, który jest fachowcem w swojej dziedzinie i wykona dobrze swoją pracę? Jaki fotograf w Krakowie oferuje zdjęcia do dokumentów, zdjęcia do CV, zdjęcia do paszportu, solidnie i tanio?

Jak zdobyć gwarancję dobrych usług?

W takich miastach jak Wrocław, Warszawa czy Kraków fotograf powinien dysponować nie tylko czasem, ale i odpowiednim przygotowaniem merytorycznym, już na poziomie konstruowania ogłoszeń. Szukając najlepszej oferty, zwróćmy uwagę na kilka szczegółów.
Mowa tutaj szczególnie o:

  1. Portfolio, czyli galerii zdjęć świadczącej o profesjonalizmie usługodawcy, jaką znajdziemy na stronie internetowej - dzięki której poznamy rzeczywiste umiejętności fotografa;
  2. Wysokiej mobilności i rzetelnemu podejściu do klienta - możliwości bezpłatnego dojazdu, kontaktu on-line;
  3. Transparentności usług i cen - dzięki temu wiemy, że fotograf rzetelnie podchodzi do sprawy, a klient ma orientację dotyczącą wydatków;
  4. Szerokim wachlarzu usług - dobry fotograf wykona rożne zdjęcia, będzie potrafił obrabiać i dostosować fotografie do potrzeb konsumenta.

Przykładem takiej propozycji jest m.in profesjonalny fotograf w Krakowie https://www.fotopress55.pl/, czyli firma która spełnia wszystkie powyższe założenia.

Przesadna zwłoka jest podejrzana - zdjęcia do dokumentów, fotograf powinien realizować stosunkowo szybko

Te części składowe, zawarte w poprzednim akapicie, pozwolą nam "odsiać" ogromną część ogłoszeń, które nie są dostosowane do dzisiejszych potrzeb klientów. Będąc przy temacie stolicy Małopolski, zwróćmy uwagę iż wszechstronny fotograf w Krakowie: zdjęcia do dokumentów, zdjęcia do dyplomu, ślubne czy z innych uroczystości, wykona i przygotuje dla klienta stosunkowo szybko. Przesadna zwłoka i przeciąganie ze strony wykonawcy zlecenia, dająca się zauważyć po treści ogłoszenia zawierającej usługę, powinna zwrócić naszą czujność - może to świadczyć o tym, że fotograf jest osobą początkującą i nie do końca potrafi wyrobić się na czas ze swoimi zleceniami. Jeśli z kolei zależy nam na czasie, a nie chcemy stracić na jakości usługi, wybierzmy drukowanie zdjęć cyfrowych on-line. Internetowe wywoływanie zdjęć jest niezwykle proste, co więcej, proponowane jest zwykle w niskich cenach.