„Samorząd strategią dla przyszłości” to tegoroczny temat przewodni V Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbędzie się 8-9 kwietnia w krakowskim Centrum Kongresowym ICE. Podczas V EKS zaplanowanych jest ponad 80 wydarzeń, w tym bloki programowe, raporty, panele, warsztaty, wykłady i prezentacje podzielone na 13 ścieżek tematycznych, a także uroczysta gala.

Po raz kolejny Kraków przywita ponad 2 tys. uczestników Kongresu i na dwa dni stanie się samorządową stolicą Europy. Wydarzenie to stanowi doskonały pretekst do spotkania, a także wymiany poglądów gospodarczo-społecznych dla liderów samorządowych, elit regionalnych, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury i NGO, jak również mediów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Cieszymy się bardzo, że Kraków jest miastem, które na tle pozostałych europejskich stolic tak prężnie się rozwija. Z roku na rok powstają tu nowe centra biznesowe i technologiczne, których outsourcing usług pozwala na znaczący rozwój gospodarczy naszego regionu. Wg raportu „Branża spotkań w Krakowie 2017” zostało zorganizowanych ponad 6 tys. spotkań i wydarzeń biznesowych, co stanowi 14% wzrost w stosunku do roku 2016, natomiast udział kongresów oraz konferencji w tym zestawieniu wyniósł aż 73% wszystkich wydarzeń w Krakowie– mówiJacek Majchrowski, Prezydent Krakowa, Miasta Gospodarza V Europejskiego Kongresu Samorządów.

Wg wspomnianego raportu przemysł ten wygenerował w 2017 roku ok 2,2 mld zł PKB. Stanowiło to 3,38% PKB całej gospodarki Krakowa.

Na rozwój tego typu spotkań z całą pewnością miało wpływ otwarcie w 2014 roku dwóch obiektów, Centrum Kongresowego ICE Kraków, a także Tauron Arena Kraków. Stworzyły one znakomite miejsce dla organizacji takich wydarzeń.

– Frekwencja uczestników konferencji biznesowych w naszym mieście jest obecnie znacząco wyższa niż kiedykolwiek wcześniej. To dowodzi, że hasło z ubiegłorocznych raportów głoszące, że „Kraków jest miastem kongresów” jest rzeczywiste i wciąż aktualne. Kraków po zakończonych powodzeniem poprzednich edycjach po raz kolejny ma zaszczyt być Miastem Gospodarzem Europejskiego Kongresu Samorządów. To prestiżowe wydarzenie na europejską skalę rok do roku udowadnia, że Stolica Małopolski umożliwia rozwój  branży biznesowej, a także  struktur samorządowych. Dlatego serdecznie zachęcam do udziału w V Europejskim Kongresie Samorządów w dniach 8 i 9 kwietnia, które odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE dodaje Prezydent Jacek Majchrowski.

Podczas zaplanowanych ścieżek tematycznych tegorocznego Kongresu zostaną poruszone m.in. tematy z obszaru samorządności gospodarczej, realizacji zadań społecznych, sektora usług nowoczesnych, w tym nowych technologii, a także turystyki i urbanistyki, czy finansowania działań rozwojowych.

Miejscem wydarzenia będzie ICE Kraków Congress Centre przy ul. Marii Konopnickiej 17 w Krakowie.

Rejestracja i akredytacja na V Europejski Kongres Samorządów odbywa się poprzez formularz elektroniczny na stronie: www.eks-krakow.pl

Miastem Gospodarzem Kongresu jest Miasto Kraków.

Szczegóły na stronie: www.eks-krakow.pl

Więcej informacji udziela Biuro Prasowe: eks@designpr.pl