Prokuratura w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie zawiadomienia o molestowaniu, którego miał się dopuszczać dyrektor Teatru Bagatela Henryk Jacek Schoen. O nadużycia oskarżyła go grupa kobiet, które o sprawie zawiadomiły prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wciąż oczekuje na wyjaśnienia dyrektora Teatru Bagatela, które do czwartku miał złożyć na piśmie. "Z urzędu miasta wyszło drugie pismo do prokuratury z wnioskiem o zawieszenie pana dyrektora w pełnieniu funkcji do czasu wyjaśnienia sprawy, ponieważ tylko prokurator ma takie narzędzie. Została też zawiadomiona Państwowa Inspekcja Pracy" - mówi Monika Chylaszek, rzecznik prezydenta Majchrowskiego. "Informację o urlopie otrzymaliśmy natomiast poniekąd z mediów. W środę padały takie sugestie, że być może dyrektor powinien skorzystać z urlopu. My czekamy na oficjalną informację" - dodaje rzecznik prezydenta Krakowa Monika Chylaszek.


Na chwile obecną nie wpłynął żaden formalny wniosek o udzielenie urlopu. Nie wiadomo również, jak długo będzie trwała przerwa w pracy dyrektora Schoena. 

W piątek Henryk Jacek Schoen ma ponownie spotkać się z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim.

Dyrektor teatru odrzuca wszelkie oskarżenia. "Mam poczucie wielkiej, niezasłużonej krzywdy, którą wyrządzono mnie i mojej żonie. Będę bronić swojego dobrego imienia i swojej niewinności" - zapewnia Henryk Jacek Schoen w oświadczeniu, które zawisło na drzwiach wejściowych do teatru.

Henryk Jacek Schoen powiedział w TVN24, że idzie na urlop. - W tym momencie to mnie przerosło, ta kampania oszczerstw - dodał.


9 pracownic, w tym aktorki, oskarża dyrektora Teatru Bagatela Henryka Jacka Schoena o molestowanie i mobbing. Pokrzywdzone kobiety o sprawie zawiadomiły prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który od razu złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do krakowskiej prokuratury. Jak przyznają aktorki, molestowanie miało trwać latami. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Teraz zostaną przesłuchane pokrzywdzone kobiety oraz ewentualni świadkowie.