Jeżeli potrzebujesz części do swojego auta, a nie chcesz przepłacać, to powinieneś poszukać odpowiednich elementów na szrocie. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom na pewno uda ci się znaleźć odpowiedni komponent, a także dopasować go do marki i modelu, zgodnie z rocznikiem produkcji. Efekt będzie idealny i to za naprawdę niewielką kwotę! Natomiast, jeżeli chcesz usunąć legalnie swoje auto i otrzymać za nie pieniądze, powinieneś skorzystać z usług profesjonalnej stacji demontażu pojazdów. Co warto wiedzieć o tych usługach?

Podstawowa wiedza o kasacji pojazdów

Twoje auto służyło ci przez wiele lat, ale już nie nadaje się do użytku i zajmuje miejsce na twojej posiadłości albo w garażu? Dodatkowo zobowiązany jesteś płacić za nie OC, pomimo że nie wyjeżdża już na drogę?

Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi “niestety tak”, czas najwyższy, aby oddać je do likwidacji. Pamiętaj jednak, że tylko licencjonowane firmy są w stanie wydać ci odpowiedni dokument, dzięki któremu będziesz mógł wyrejestrować auto w wydziale komunikacji, a co za tym idzie, zostaniesz zwolniony z płacenia OC.

W przypadku nielegalnego usunięcia pojazdu, będziesz zmuszony do opłat za fizycznie nieistniejące już auto, bo nadal będziesz wpisany do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców jako właściciel. Co więcej, w razie ujawnienia sprawy, zostaną na ciebie nałożone wysokie kary pieniężne. Z pewnością byś tego nie chciał, dlatego, zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dobrze upewnij się, czy wybrana przez ciebie stacja jest profesjonalną, uprawnioną do takiej działalności firmą.

Kiedy już zdecydujesz się na oddanie samochodu do kasacji w renomowanej stacji demontażu, weź ze sobą dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, a przede wszystkim: nie usuwaj jego tablic rejestracyjnych. Twoje auto powinno również posiadać numer VIN, podwozia i ramy. Pamiętaj, iż nie wolno ci sprzedawać części twojego samochodu na własną rękę, ponieważ pojazd, który zostaje oddany do kasacji, powinien być kompletny i posiadać przynajmniej 90% wagi nominalnej, która widnieje w jego dowodzie rejestracyjnym. Jedyne elementy, które możesz wymontować własnoręcznie, to sprzęt elektroniczny albo ozdoby.

Nie tylko utylizacja, również części samochodowe

Szrot Kraków to nie tylko miejsce, gdzie możesz legalnie zutylizować zniszczony i nieużywany samochód, ale również placówka, gdzie będziesz mógł kupić używane części do swojego pojazdu w hurtowych cenach. Będą one przy tym objęte gwarancją.

Znajdziesz tam części do wielu znanych marek i modeli samochodów. Dzięki ogromnej ilości komponentów będziesz mógł wybrać i zdecydować się na te, które będą najbardziej ci odpowiadać. Dzięki temu za mniejszą kwotę uda ci się na pewno wyremontować twoje auto tak, aby znowu służyło ci jak nowe.