Zbliża się koniec terminu eksploatacji butli gazowej, więc musisz wykonać okresowe badania techniczne? Szukasz sprawdzonej firmy w Krakowie? Mamy dla Ciebie rozwiązanie – a jest nim współpraca z firmą Orfemet. Dlaczego to najprawdopodobniej najlepszy wybór w tym mieście? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedź na to pytanie.

Zrób badania, zyskaj gwarancję bezpieczeństwa

Zanim jednak przedstawimy zalety Orfemet, chcemy pokrótce skupić się na wyjaśnieniu, czym jest legalizacja butli i dlaczego jej wykonanie jest tak istotne. Legalizacja butli gazowej to okresowe badanie techniczne, na podstawie którego inspektor może przedłużyć lub nie homologację butli. To niezwykle ważny proces, ponieważ stwierdza, czy dalsze użytkowania butli stanowi zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia, czy też można bezpiecznie korzystać z butli. Jak wygląda badanie? W jego trakcie wykonuje się rewizję wewnętrzną zbiornika oraz hydrauliczną próbę ciśnieniową. Te czynności wykonuje się na profesjonalnym stanowisku do badań wysokociśnieniowych. W momencie, w którym butla uzyska pozytywny wynik, otrzymuje ona dalszą homologację na maksymalnie 10 lat. Jeśli butla była użytkowana więcej niż dekadę, wtedy dokument podpisywany jest na krótszy termin. Z kolei, jeśli legalizacja butli pokaże, że zbiornik nie nadaje się do dalszej eksploatacji, wtedy należy go wymienić na nowy. Co jeszcze warto wiedzieć to to, że butle gazowe, które są zdeformowane, odkształcone czy skorodowane nie przejdą pozytywnie badania. Żywotność techniczna zbiornika kończy się po 20 latach.

Dlaczego warto zaufać Orfemet

Orfemet to krakowska firma z prawie 30-letnim doświadczeniem. Działają na rynku od 1991 roku i od tego czasu zdobyli zaufanie sporego grona klientów. Wyróżnia ich nie tylko ogromna wiedza oraz lata pracy w branży, co przekłada się na spore doświadczenie, ale też profesjonalne podejście do klienta i rzetelne wykonanie zleconych prac. Zakres działalności firmy obejmuje dwie dziedziny – z jednej strony firma zajmuje się legalizacją butli, wymianą zaworów, a także sprzedażą gazów technicznych oraz uchwytów do butli gazowych. Z drugiej oferuje usługi z zakresu sprzedaży oraz montażu podjazdów dla wózków inwalidzkich i dziecięcych. Wykonują również pochylnie dla niepełnosprawnych.

 

Jakie butle możesz zbadać w Orfemet?

  • Butle tlenowe,
  • butle turystyczne,
  • butle z helem,
  • butle SodaStream,
  • butle powietrzne,
  • butle CO2.

 

To nie cała oferta firmy Orfemet z Krakowa. Zajrzyj na ich stronę internetową i sprawdź, z jakich usług możesz jeszcze skorzystać.


Artykuł sponsorowany