Jeszcze do niedawna nadawanie i odbieranie paczek kojarzyło się z czekaniem w dużych kolejkach, stresem i przepłacaniem. Teraz można być spokojnym, bo przesyłki za pomocą paczkomatów wysyła się szybko i przyjemnie.

Jak nadać paczkę

Sieć paczkomatów bardzo szybko się rozrasta, o czym świadczy chociażby ich ogromna ilość w Krakowie i okolicach. Występują nie tylko w centrach miasta, ale też na jego peryferiach. Dlatego nadawanie paczek dzięki usłudze InPostu jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy mieć dostęp do komputera z Internetem i za kilka chwil można zacząć proces realizacji wysyłki. Jak to zrobić? Trzeba zalogować się na stronie Managera Paczek i tam podać jedynie potrzebne dane do nadania paczki. Będzie to adres, imię i nazwisko, telefon oraz e-mail adresata. Oczywiście mamy do wyboru kilka opcji wysyłki. Pierwsza z nich to wysyłanie paczki z paczkomatu do paczkomatu. Po uzupełnieniu danych odbiorcy drukujemy etykietę i możemy udać się do najbliższej maszyny InPostu, za pomocą której szybko zrealizujemy wysyłkę. Można mieć pewność, że paczka dotrze w nienaruszonym stanie najpóźniej w czasie dwóch dni, ale często przesyłki dostarczane są wcześniej. Przesyłkę opłacamy za pomocą wirtualnego portfela, który można stale uzupełniać, bądź bezpośrednio przy maszynie.

Kolejny sposób polega na wysyłaniu paczki z paczkomatu do domu. W tym przypadku procedura jest bardzo podobna. Trochę inaczej przedstawia się sytuacja przy wyborze opcji wysyłki z domu do paczkomatu. Wtedy po paczkę przyjeżdża kurier. Jeśli chcemy skorzystać z takiej opcji, należy za pośrednictwem Managera Paczek zamówić odbiór paczki z domu przez kuriera. Kilkanaście kliknięć i firma wysyła do nas kuriera. Czy to jest możliwe? Jak najbardziej!

Z wyborem paczkomatu nie ma żadnego problemu, ponieważ w każdym mieście jest ich naprawdę wiele Wystarczy zerknąć na sieć maszyn InPostu w Krakowie: https://inpost.pl/paczkomat-krakow-kra21m-jerzmanowskiego-paczkomaty-malopolskie lub w okolicach: https://inpost.pl/paczkomaty-krakow

Odbiór paczki

Ten, kto robi zakupy w sklepach internetowych, dobrze wie, jak wygląda procedura zamawiania przesyłki do paczkomatu. Wystarczy wybrać swoje miasto lub wpisać kod, aby wybrać najbliższą maszynę, do której zostanie dostarczona nasza paczka. Od tej pory możemy liczyć na stały kontakt z firmą za pośrednictwem wysyłania wiadomości SMS. Dowiemy się więc w ten sposób, kiedy nasza paczka wyruszy w drogę, o przewidywanym czasie dostawy i o tym, kiedy dotrze na miejsce. Zostaniemy też powiadomieni o tym, do kiedy przesyłka będzie na nas czekać w paczkomacie. Oczywiście zawsze można prolongować te 48. godzin, wysyłając SMS pod numer podany na stronie InPostu. Jeśli jednak nie uda nam się odebrać paczki w tym doliczonym czasie, wtedy dostanie się ona w ręce kuriera, który będzie próbował nam ją dostarczyć dwukrotnie. Kiedy nie zastanie nas w domu, paczka trafi do najbliższego punktu POP-u.

Aplikacja Mobile – jeszcze więcej możliwości!

Proces odbierania paczek jest wyjątkowo prosty i przyjemny. Mimo tego firma InPost wychodzi naprzeciw swoim klientom z bardzo ciekawą propozycją, czyli aplikacją mobilną. Dzięki niej możemy monitorować status swojej paczki i mamy dostęp do wielu informacji zamieszczonych na naszym koncie. Wszystkie paczki podpięte są pod jeden numer telefonu, dlatego nie musimy szukać pojedynczych przesyłek. Co więcej, dostajemy powiadomienia push up o dostarczeniu paczki i przypomnienie o odbiorze. Oprócz tego za pomocą kilku kliknięć możemy otworzyć skrytkę w paczkomacie, dzięki czemu nie trzeba czekać nawet chwili, kiedy ktoś przed nami odbiera paczkę. Aplikacja Mobile to naprawdę ciekawe rozwiązanie, a firma InPost zapewnia, że niebawem będzie możliwość nadawania paczek z poziomu aplikacji. Takie udogodnienia sprawiają, że każdorazowe wysyłanie i odbieranie paczek to prawdziwa przyjemność.

Ekonomicznie, szybko i prosto – tak właśnie działają paczkomaty. Warto z nich korzystać, aby zawsze mieć więcej czasu na swoje przyjemności i zanadto nie uszczuplać zawartości swojego portfela.