Już w najbliższy czwartek, 25 czerwca, FlixBus Polska wznowi kolejne połączenia. Wśród nich znajdzie się 6 nowych linii dla pasażerów podróżujących z Krakowa, m.in. do Szczawnicy, Kłodzka, Wiednia czy Splitu. Bilety już są dostępne w sprzedaży na stronie i w aplikacji FlixBus, a także w punktach sprzedaży stacjonarnej.

Po reaktywacji kolejnych połączeń siatka FlixBus Polska obejmie aż 155 miast.

– Zainteresowanie podróżami rośnie z tygodnia na tydzień, stąd wznawianie naszych połączeń odbywa się tak dynamicznie. Łącznie w naszej ofercie znajdzie się już ponad połowa kierunków, które były dostępne przed pandemią. Do siatki połączeń wracają kierunki międzynarodowe, np. do Czech czy Chorwacji, ale także do polskich miejscowości turystycznych, jak Szczawnica czy Kudowa-Zdrój – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Nowe połączenia z Krakowa prezentują się następująco:

N899: Kraków – Monachium

Kraków – Katowice – Ostrawa – Ołomuniec – Brno – Praga – Ratyzbona – Monachium

N1365: Zakopane – Berlin

Zakopane – Nowy Targ – Myślenice – Kraków – Katowice – Wrocław – Berlin Lotnisko – Berlin Südkreuz – Berlin ZOB

1310: Kraków – Praga

Kraków – Katowice – Zabrze – Gliwice – Nysa – Złoty Stok – Kłodzko – Polanica-Zdrój – Duszniki-Zdrój – Kudowa-Zdrój – Náchod – Hradec Králové – Praga

1374: Katowice – Szczawnica

Katowice – Kraków – Myślenice – Nowy Targ – Kluszkowce – Czorsztyn – Krościenko nad Dunajcem – Szczawnica

916: Kraków – Wiedeń

Kraków – Katowice – Ostrawa – Ołomuniec – Brno – Wiedeń

N1283: Kraków – Split

Kraków – Katowice – Ostrawa – Ołomuniec – Brno – Bratysława – Zadar – Biograd na Moru – Vodice – Szybenik – Trogir – Split

Na wszystkich wznawianych połączeniach FlixBusa w dalszym ciągu obowiązują rozszerzone procedury bezpieczeństwa i higieny, uwzględniające m.in. dezynfekcję pojazdów po każdym kursie, obowiązek zakrywania nosa i ust na pokładzie autobusu i obowiązek dezynfekcji rąk podczas wchodzenia na pokład.