Dziś policjanci z Komisariatu Wodnego w Krakowie uratowali tonącą w Wiśle kobietę. Wśród nich był asp. szt. Wojciech Zięba, który w tym roku, w okresie wakacyjnym uratował tonącego w Wiśle mężczyznę.

Dziś około 9:30 komisariat wodny otrzymał informację od dyspozytora  numeru alarmowego 112 o tonącej w Wiśle osobie. Asp. szt. Wojciech Zięba i asp. szt. Dariusz Burek popłynęli natychmiast na wskazane miejsce i w rejonie  mostu Dębnickiego wyciągnęli z nurtu rzeki do motorówki nieprzytomną kobietę. Sytuacja poszkodowanej była dramatyczna – nie wykazywała funkcji życiowych. Wodniacy przeprowadzili skuteczne czynności ratownicze, kobieta odkrztusiła i odzyskała przytomność.  To nie był koniec pomocy poszkodowanej, bo do czasu przybycia załogi karetki pogotowia ratunkowego, kobieta pozostała pod opieką policjanta, który ułożył ją w pozycji bezpiecznej i okrył folią termiczną, gdyż przejawiała objawy hipotermii. Jak ustalili będący na miejscu policjanci, wyłowiona z Wisły to 55- letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta  została zabrana przez karetkę pogotowia do szpitala. Policjanci ustalają aktualnie okoliczności w jakich kobieta znalazła się w rzece.

Dodajemy, że asp. szt. Wojciech Zięba, dyżurny Komisariatu Wodnego w Krakowie dziś po raz kolejny uratował tonącego człowieka, bowiem w czerwcu wyciągnął z wody mężczyznę.

Funkcjonariusz kilka dni temu udowodnił, że policjantem się jest a nie bywa. Na drodze publicznej, będąc po służbie, ujawnił kierującego pojazdem w stanie nietrzeźwości. Być może jego czujność i w tym przypadku uratowała potencjalną ofiarę wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego kierującego.