Testy potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 u trzech pracowników MPK w Krakowie. – W każdym z tych przypadków było to spowodowane kontaktem z osobami spoza miejsca pracy - poinformował rzecznik Marek Gancarczyk.

W stosunku do tych trzech osób realizowane były wszystkie zalecenia Sanepidu, a podejmowane przez spółkę działania były zgodne z zachowaniem przepisów dotyczących ochrony danych osobowych - poinformował przewoźnik w komunikacie.

Jak można wywnioskować w informacji od początku pandemii domową kwarantanną zostało objętych 28 pracowników lub osób współpracujących z MPK SA, z czego 23 osoby po wyznaczonych dwóch tygodniach kwarantanny, zgodnie z decyzją Sanepidu, wróciło do pracy, a pięć nadal przebywa na kwarantannie.

MPK przestrzega wytycznych

Każda osoba ma codziennie mierzoną temperaturę – nikt, kto ma podwyższoną temperaturę nie może rozpocząć pracy - informuje przewoźnik. Nadal w pojazdach są wydzielone strefy bezpieczeństwa w rejonie kabiny, która oddziela prowadzących i pasażerów oraz prowadzona jest dezynfekcja pomieszczeń, w których przebywają pracownicy, takich jak szatnie, poczekalnie, dyspozytornie - dodaje.

We wszystkich obiektach spółki, również w tych, z których korzystają pasażerowie, każdego dnia dezynfekowane są klamki, uchwyty, poręcze, automaty biletowe.

MPK zapewnia, że stosuje środki bezpieczeństwa i zachowuje wszelkie wytyczne związane z komunikacją publiczną.