Nowoczesne, ekologiczne Paczkomaty marki InPost od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony klientów. Sieć wspomnianych urządzeń zasiliła właśnie nowa maszyna, która trafiła do Krakowa.

Marka InPost - obecna na rynku od ponad 20 lat marka - jest liderem w oferowaniu nowoczesnych usług logistycznych. InPost to także pierwsza firma w Polsce, która stworzyła sieć Paczkomatów czyli urządzeń będących samoobsługowymi, całodobowymi punktami nadania i odbioru paczek. Obecnie na terenie naszego kraju działa już ponad 6000 maszyn tego rodzaju. Co więcej, sieć Paczkomatów co miesiąc powiększa się o nowe urządzenia. Najnowsza maszyna tego typu trafiła do Krakowa.

Paczkomat o numerze KRA59M trafił na ulicę Komandosów 21 w województwie małopolskim. Masz problem ze znalezieniem urządzenia? W takim razie postaraj się zlokalizować piekarnię Złoty Kłos, gdyż to właśnie obok niej znajduje się opisywany Paczkomat KRA59M (https://inpost.pl/paczkomat-krakow-kra59m-komandosow-paczkomaty-malopolskie). Przy użyciu opisywanego Paczkomatu możesz z łatwością wysłać oraz odebrać paczkę o maksymalnych wymiarach 41 × 38 × 64 cm i wadze 25 kg. Kiedy możesz to zrobić? Kiedy tylko chcesz, ponieważ maszyna czynna jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Oczywiście w Krakowie znajdują się również inne Paczkomaty firmy InPost. Aby je zlokalizować skorzystaj z prostej wyszukiwarki dostępnej pod adresem https://inpost.pl/paczkomaty-krakow.

No dobrze, ale jak – w praktyce – odebrać bądź też nadać paczkę? Bez obaw, to bardzo proste! Zacznijmy od nadawania paczki. Możesz to zrobić  na dwa sposoby: przez internet lub w Paczkomacie.

Jak nadać paczkę przez internet?

Aby nadać paczkę przez internet wejdź na stronę inpost.pl/SzybkieNadania/. Następnie wypełnij formularz i zapłać online. Po chwili otrzymasz etykietę, którą musisz wydrukować. Przykleić ją na zabezpieczoną paczkę i – wraz z przesyłką – udaj się do Paczkomatu. Na ekranie urządzenia wybierz odpowiednie opcje, po czym zeskanuj kod etykiety. Po chwili otworzą się drzwiczki skrytki. Umieść w niej przesyłkę i zamknij drzwiczki. Twoja paczka jest już gotowa do drogi!

Jak nadać paczkę w Paczkomacie?

Udaj się do Paczkomatu, a następnie na ekranie urządzenia wybierz opcję nadania paczki w Paczkomacie. Wpisz gabaryty przesyłki, numer telefonu, adres e-mail odbiorcy i nadawcy oraz adres Paczkomatu, do którego ma trafić przesyłka. Następnie zapłać za przesyłkę używając do tego celu karty, kodu BLIK lub środków z Managera Paczek. Umieść swoją przesyłkę w otwartej skrytce, zamknij drzwiczki i… gotowe!  

Jak odebrać paczkę?

Proces odbioru paczki najlepiej wyjaśniają słowa prezesa InPost, Rafała Brzoski: „Odbiór przesyłek w Paczkomacie trwa zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Jednak zdecydowaliśmy się ten proces jeszcze przyspieszyć i wdrożyć strategię GO MOBILE! Od teraz podchodząc do Paczkomatu możemy wybrać aplikację InPost i – w biegu – otworzyć swoją skrytkę tak aby operacja ograniczyła się wyłącznie do wyjęcia przesyłki z urządzenia. Wprowadzana właśnie nowa wersja aplikacji mobilnej praktycznie staje się centrum zarządzania przesyłkami i pozwoli na otwieranie Paczkomatu bez żadnych dodatkowych kodów. To najbardziej rewolucyjna zmiana w zarządzaniu przesyłkami od czasu postawienia pierwszego Paczkomatu w 2009 roku”.

Jak widać, Paczkomaty InPost to nowoczesne, proste w obsłudze urządzenia, z których można korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Brzmi zachęcająco? A to tylko początek listy zalet opisywanych urządzeń. Korzystanie z Paczkomatów jest również niezwykle tanie (jedna z najniższych cen na rynku!), bezpieczne (możliwość śledzenia przesyłki), a także szybkie (możliwość odbioru paczki nawet w dzień po nadaniu).