Chociaż speed dating to metoda randkowania znana już od wielu lat, jego popularność nieustannie wzrasta. Nic dziwnego – coraz więcej zapracowanych osób nie ma czasu na długotrwałe przeglądanie profili w aplikacjach randkowych lub wielogodzinne przebywanie w klubach, gdzie mogliby spotkać potencjalnych wybranków. Szybkie randki pozwalają w krótkim czasie poznać mnóstwo osób i szybko zorientować się, z którymi mamy wspólne zainteresowania i poglądy.

Na czym polegają szybkie randki?

Speed dating opiera się na specjalnie zorganizowanych spotkaniach w konkretnych lokalach, gdzie single dobierani są w pary i mają za zadanie przeprowadzenie krótkiej rozmowy w ograniczonym czasie. Następnie następuje zamiana partnerów – proces powtarza się, aż wszyscy mężczyźni mają za sobą spotkanie ze wszystkimi kobietami. Na koniec uczestnicy decydują, z którymi osobami chcieliby wymienić dane kontaktowe – jeśli dwie osoby wytypowały się wzajemnie, mogą kontynuować znajomość.

Dlaczego warto wziąć udział w speed datingu?

Wielką zaletą speed datingu jest to, że ograniczony czas spotkania zmusza uczestników do prowadzenia znaczących i głębokich rozmów – nie wystarczy gadka o pogodzie, lecz trzeba wykazać się humorem oraz zwięźle zaprezentować swój charakter i zainteresowania. Pozwala to uniknąć niezręcznych spotkań, gdyż osoby, z którymi uczestnicy udadzą się na rzeczywiste randki, będą już miały z nimi wspólne tematy.

Spotkania organizowane są w dużych miastach, również w Krakowie, a informacje na temat miejsca i terminu można znaleźć na stronie internetowej MiniRandki.pl. Niewątpliwym atutem szybkich randek jest także to, że spotkania są przeznaczone dla konkretnych grup wiekowych. Imprezy dla singli obejmujące speed dating odbywają się w Krakowie w urokliwych lokalizacjach, najczęściej wieczorami, dzięki czemu udział może wziąć większość zainteresowanych osób. Łatwo dostępne informacje i przystępne ceny biletów znacznie ułatwiają mieszkańcom dużych miast znalezienie swojej miłości – być może właściwa osoba zjawi się na następnym spotkaniu w sercu Krakowa? Sprawdź opinie o speed datingu i daj sobie szansę poznania swojej drugiej połówki!