Krakowska policja postanowiła opublikować film z tragicznego wypadku, do jakiego doszło 28 sierpnia na skrzyżowaniu ulic Kapelanka, Monte Cassino i Zielińskiego. 23-letni kierowca skody wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zginęła jadąca z nim kobieta. Policja zdecydowała się na udostępnienie tego nagrania ku przestrodze.

28 sierpnia w środę  ok. godz. 22 na skrzyżowaniu ulic Zielińskiego, Kapelanka i Monte Cassino doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. W wyniku zderzenia skody i citroena śmierć poniosła 25-letnia pasażerka skody.


Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni kierowca skody nie zastosował się do wskazań sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Ku przestrodze publikujemy zapis z kamer miejskiego monitoringu, na którym widać moment zderzenia pojazdów.


Niedostosowanie się do wskazań sygnalizacji świetlnej to cały czas jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. W 2018 r. z tej przyczyny doszło w Krakowie do 60 wypadków (w których zginęła jedna osoba, a 80 zostało rannych) i 244 kolizji. W pierwszym półroczu tego roku niedostosowaniem się do wskazań sygnalizacji świetlnej przyczyniło się do zaistnienia 26 wypadków (w których rannych zostało 38 osób) oraz do 103 kolizji.