Bardzo poważny wypadek w miejscowości Łęka w powiecie nowosądeckim. Na miejscu 4 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz kilka zastępów straży pożarnej. Kilka osób nieprzytomnych. W locie HEMS śmigłowiec LPR Ratownik 6.

 
Dwie osoby nie żyją (ojciec z dzieckiem). Trwa walka o życie kolejnych osób w tym kobiety w ciąży. W zderzeniu brały udział trzy samochody osobowe i samochód ciężarowy (cysterna z mlekiem). Łącznie pojazdami podróżowało 9 osób.

Relacja:

Aktualizacja (16.25): oficjalny komunikat policji.

Kierujący samochodem ciężarowym marki Mann z cysterną z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zderzenia z samochodem terenowym marki Nissan Patrol, a następnie z volkswagenem passatem i oplem astrą.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący volkswagenem 32-letni mężczyzna. Zginęła także jego 32-letnia żona oraz 6-letni syn. W samochodzie podróżowała także ich 10-letnia córka, która została zabrana do szpitala.

Do sądeckiego szpitala trafiły także 3 osoby, które podróżowały nissanem, natomiast 19-letniego kierowcę opla przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Krakowie.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego pracują policjanci i strażacy.

48-letni kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy - informuje Iwona Grzebyk-Dulak.


Aktualizacja. 15.11 Na miejscu prokurator.

Aktualizacja 14.50. Opel znajduje się pod cysterną. Kierowca przetransportowany śmigłowcem LPR.

Aktualizacja: 14.40. Cysterna z mlekiem uderzyła z impetem w trzy samochody osobowe. Kierowca trzeźwy. 9 osób brało udział w tragicznym wypadku.

Aktualizacja: 14.30 Nie żyje ojciec i dziecko około 5-letnie. Matka w wysokiej ciąży walczy o życie. Jechali Volkswagenem. Są to mieszkańcy gminy Korzenna.

Aktualizacja 14.10. Co najmniej dwie osoby zginęły w wypadku do jakiego doszło tuż po godzinie 14. w miejscowości Łęka. Obecnie trwa akcja ratunkowa. Na miejscu działa kilka zastępów straży pożarnej, zespołów ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Najnowszy artykuł:
https://krakow.dlawas.info/wiadomosci/aktualizacja-nie-zyja-trzy-osoby-matka-w-ciazy-ojciec-i-6-letni-syn-zdjecia-wideo/cid,11503,a