W tym roku obchodzimy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i akcji „Burza”. Dziś, 1 sierpnia, o 17.00 w godzinie „W”, w całej Polsce, w tym Krakowie, zawyły syreny. Pojazdy komunikacji miejskiej wyjechały na ulice ozdobione biało-czerwonymi chorągiewkami. O godz. 19.00 na Małym Rynku odbyła się specjalna edycja Krakowskiej Lekcji Śpiewania.

1 sierpnia budynki urzędów i budynki użyteczności publicznej oraz miejskie place zostały udekorowane flagami państwowymi. Z tej też okazji TAURON Arena Kraków, estakada tramwajowa Lipska-Wielicka oraz kładka o. Bernatka są podświetlone w barwach biało-czerwonych.

O godz. 17.00, czyli o godzinie „W”, w całym kraju, w tym Krakowie, zawyły syreny alarmowe. Każdy mógł się zatrzymać na chwilę po to, aby uczcić pamięć bohaterów, którzy walczyli i zginęli podczas powstania warszawskiego.

O godzinie 19.00 rozpoczęła się specjalna 72 1/75. edycja Lekcji Śpiewania (z ułamkowym liczebnikiem) przygotowana z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na koncert „Kraków w hołdzie powstańcom Warszawy”, którego głównymi wykonawcami są krakowianie.

Na tę szczególną okazję Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała 2000 bezpłatnych śpiewników. Śpiewnik w wersji elektronicznej będzie można pobrać na stronie internetowej Biblioteki Polskiej Piosenki.

Lekcja tradycyjnie odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta Jacka Majchrowskiego.

72 1/75. Krakowska Lekcja Śpiewania