17 stycznia 2019 roku, odbędzie się otwarcie nowego centrum handlowego "Atut" na krakowskim Ruczaju.

Atut Ruczaj to dwukondygnacyjne centrum handlowe o powierzchni 6,8 tys. m2 GLA z 13 lokalami handlowo-usługowymi i 160 miejscami parkingowymi. Wśród najemców centrum znajdą się m.in. Lidl, Rossmann, Pepco, Kik, Komfort, JyskTedi, a także popularna krakowska piekarnio-cukiernia Buczek. – Dobór odpowiednich najemców był dla nas kluczową kwestią. Dzięki nim Atut Ruczaj będzie pierwszym centrum z kompleksową ofertą handlową w tej części Krakowa. Mieszkańcy będą mogli zrobić w nim wygodne i szybkie zakupy w sklepach z bardzo zróżnicowanym asortymentem – podkreśla Krzysztof Gaczorek, Prezes Zarządu KG Group.

17 stycznia swoje centra otworzy większość najemców. W późniejszym terminie dołączą do nich Lidl, JyskPepco i Leopardus, które obecnie wykańczają lokale.

Nowy Atut powstaje przy ul. Bunscha na krakowskim Ruczaju

KG Group jest już właścicielem trzech innych centrów handlowych Atut – w Pruszkowie, Węgrzcach oraz w Krakowie przy ul. Grażyny. Od kilku miesięcy budowany jest natomiast Atut na dynamicznie rozwijającym się osiedlu Złocień w południowej części Krakowa. W planach mamy również kolejne centra w stolicy Małopolski – na Bielanach, w okolicy ulicy Nowohuckiej, a także w innych miastach – Bełchatowie i Suchej Beskidzkiej. – Obecnie przygotowujemy się do rozpoczęcia prac budowlanych w poszczególnych lokalizacjach oraz kontynuujemy bardzo sprawnie przebiegający proces komercjalizacji nowych centrów – mówi prezes KG Group.

ATUT Ruczaj:

Powierzchnia 6,8 tys. m2 GLA
13 lokali handlowo-usługowych na dwóch kondygnacjach
Wśród najemców m.in. Lidl, Rossmann, Pepco, Kik, Komfort, JyskTedi, Buczek
160 miejsc parkingowych
Otwierany w jednej z najszybciej rozwijających się części Krakowa
Pierwsze centrum z kompleksową ofertą handlową w tej części miasta
W strefie zasięgu do 10 min. jazdy samochodem mieszka około 150 tys. osób, a w odległości
10 min. spacerem – 30 tys. osób.
Nowy układ drogowy, zapewniający łatwiejszy dojazd do centrum
Znajduje się przy południowo–zachodniej granicy miasta, w sąsiedztwie zjazdu na autostradę A4 oraz w pobliżu ruchliwej drogi krajowej nr 7 – „Zakopianki”.