Na zdjęcia i filmy z drona decyduje się coraz więcej osób – czasem są to osobę prywatne, jednak chętniej i częściej po podobne usługi sięgają firmy czy instytucje publiczne. Kiedy warto się na nie zdecydować i co sprawia, że zdjęcia i filmy z drona są obecnie tak popularne?

Czym jest dron?

Dron jest, stosując najprostsze definicje, statkiem powietrznym, który do poruszania się nie wymaga obecności na jego pokładzie załogi. Nie ma tutaj mowy o wielkości drona, chociaż najczęściej kojarzą nam się one z czymś niewielkim – nie jest to jednak coś wymaganego. Dodatkowo drony mogą być sterowane albo w sposób automatyczny, albo w sposób ręczny. Chociaż obecnie chętnie wykorzystywane w wielu firmach, czy nawet przez osoby prywatne, drony chętnie wykorzystane są zwłaszcza w wojsku.

Zdjęcia z drona – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Powodów jest przynajmniej kilka. Z jednej strony, zdjęcia z drona są modne, i w wielu produkcjach, np. reklamach, warto po nie sięgnąć, ponieważ ludzie je lubią. Potrafią one wyglądać również bardzo efektownie, co też jest ich olbrzymim plusem.

Poza popularnością są one jednak również bardzo praktyczne. Często możemy mieć problem z ukazaniem jakiegoś obiektu w całości inaczej, niż z powietrza. Będzie tyczyło się to np. domów czy działek, ale również innych, po prostu dużych obiektów. Jednocześnie, filmy i zdjęcia z drona są znacznie tańsze, niż inne zdjęcia wykonywane z powietrza.

Kiedy decydujemy się na zdjęcia z drona?

Powodów, dla których decydujemy się na zdjęcia z drona, jest naprawdę bardzo wiele. Oto najpopularniejsze z nich:

Zdjęcia ślubne i weselne

Zdjęcia z drona będą idealnym dodatkiem do wszelakich materiałów pamiątkowych ze ślubu i wesela. Warto zdecydować się na nie zwłaszcza wtedy, gdy ślub lub wesele mają miejsce w naprawdę pięknej scenerii – wtedy właśnie, najlepiej uda się je uchwycić z powietrza. Dodatkowo, zdjęcia takie na pewno zrobią furorę wśród widzów naszego weselnego filmu, idealnie uchwycą również takie dodatki, jak wypuszczanie gołębi, który wznosić się będą w powietrze. Jeżeli planujemy inne atrakcje, jak np. pokaz fajerwerków, dron również może znakomicie je uchwycić.

Sprzedaż nieruchomości

Ciężko ukazać dom czy działkę inaczej, niż z powietrza. Będzie to często idealny dodatek do innych zdjęć i informacji, dzięki czemu potencjalny kupujący dokładnie zobaczy to, co jest ofertą danej transakcji. Widok z góry będzie bardzo dokładny, lecz można pokusić się również o prezentację domu, okrążając go dron lub nawet poruszając się blisko okien, efektowniej ukazując całą nieruchomość również wewnątrz.

Kontrole (deweloperzy, inwestycje)

Deweloperzy często i chętnie wykorzystują drony. Z jednej strony, ich pomoc może służyć w kontrolowaniu budowy danej inwestycji, z drugiej strony – pomoże przygotować potrzebne dokumenty z budowy. Wiele z takich materiałów może posłużyć również do filmów reklamowych dewelopera, ale mogą być one pomocne wtedy, jeżeli dana nieruchomość będzie musiała zostać sprzedana – wtedy, dokładne zdjęcia czy filmy z budowy, też mogą okazać się pomocne.

Filmy reklamowe

Wszelakie filmy reklamowe po prostu kochają ujęcia z dronów. To dzięki nim można pokazać tak wiele. Chętnie na zdjęcia tego typu decydują się gminy czy miasta, które chcą się promować – wtedy, ich przedstawienie w naprawdę efektowny sposób, staje się bardzo proste.

Relacje video

Jeżeli chcemy przygotować jakąkolwiek relację z jakiegokolwiek, dużego wydarzenia, jak koncert, warto wybrać drona. W takim przypadku całość będzie nie tylko efektowna, ale również jej przygotowanie będzie naprawdę proste – w końcu często nie mamy innych możliwości, by łatwo filmować tłum widzów czy innych gości z dosłownie każdej strony.

Poszukiwania

Nie jest to rozwiązanie najczęstsze, ale w praktyce może okazać się, że to właśnie dron będzie bardzo pomocny w momencie poszukiwania zaginionego człowieka lub zaginionego zwierzęcia. W końcu umożliwi on ogląd naprawdę dużej przestrzeni w prosty i wygodny sposób.

Materiał powstał we współpracy z firmą Navidron, oferująca usługi dronem w Krakowie, do których zaliczają się wszystkie powyższe propozycje. Navidron kompleksowo obsługuje klientów indywidualnych, filmy, deweloperów, ale również gminy, miasta czy instytucji publiczne na terenie województwa małopolskiego, ale również na terenie całej Polski.