Nie ma terapii idealnej dla wszystkich osób uzależnionych, każdy pacjent z problemami narkotykowymi musi przejść swoją własną drogę do uwolnienia się ze szponów nałogu, potrzebując ku temu mniej lub więcej czasu. Zadaniem lekarza i osób współpracujących z pacjentem jest wskazanie najlepiej rokującej metody leczenia uzależnienia.

Podstawą do rozpoczęcia terapii farmakologicznej z wykorzystaniem leku Naltrexone implant jest szczegółowa rozmowa z pacjentem oraz badania kwalifikujące go do aplikacji podskórnego implantu. Wizyta taka powinna odbyć się w certyfikowanym gabinecie medycznym takim jak placówka lecznicza Meditus z siedzibą w Lublinie. Aplikacja leku za pomocą implantu musi wiązać się z zachowaniem całkowitej abstynencji, a od spożycia ostatniej dawki narkotyku musi minąć min. 7 dni. Brak pewności co do wytrwania osoby uzależnionej „w czystości” oraz zły stan zdrowia (zarówno fizyczny jak i psychiczny) często dyskwalifikują pacjenta do rozpoczęcia terapii narkotykowej.

Gdy zarówno pacjent jak i lekarz są pewni, że leczenie uzależnienia drogą farmakologiczną jest bezpieczne, kolejnym elementem terapii jest odtrucie narkotykowe. Jest ono potrzebne, aby usunąć z organizmu wszelkie toksyny, nagromadzone w efekcie długotrwałego stosowania opioidów (opiatów). Osoby uzależnione właśnie od tej grupy narkotyków, do których należą m.in. kodeina, morfina i heroina według badań lekarzy powinny poddać się terapii narkotykowej z użyciem leku Naltrexone, uznawanym za antagonistę opiatów.

Sam zabieg odbywa się z użyciem znieczulenia miejscowego, a implant umieszcza podskórnie, powyżej pośladka. Profesjonalny gabinet leczenia narkomanii nie tylko przeprowadza aplikację wszywki, ale także gwarantuje pełną opiekę okołozabiegową, która polega także na doradztwie zarówno pod kątem prawnym oraz zdrowotnym. Kontakt do placówki, która oferuje tak kompleksową opiekę nad osobą uzależnioną można znaleźć na stronie internetowej - https://uzaleznienieodopiatow.pl/.