Założymy się, że większość z Was na sam dźwięk słów „leczenie kanałowe” wzdryga się z przerażeniem, głównie przez skojarzenia związane z bólem czy ogólnym dyskomfortem podczas tego zabiegu. Jak się okazuje — wcale nie jest to prawda, a za świetny przykład może posłużyć to, jak specjaliści z pewnego zespołu stomatologów z Krakowa potrafią sprawić, że cały zabieg będzie wręcz… przyjemny! Nie wierzycie? Pozwólcie, że Was przekonamy!

Gdzie podejmować się leczenia?

Wybór specjalisty, jakim jest stomatolog, bywa niezwykle trudny. Nie dość, że istnieje wiele miejsc, świadczących pozornie identyczne usługi, to wachlarz cenowy bywa nieraz trudny do obiektywnej oceny. Jeżeli chodzi o Kraków i jego okolice, to zdecydowanie można wyróżnić ABDent, zlokalizowany na ulicy Konopczyńskiego 17. Co sprawia, że jest to tak świetny gabinet? Otóż przede wszystkim zespół jest pełen prawdziwych pasjonatów stomatologii, dla których praca to pasja… i na odwrót! Gdy uda się to połączyć z 25-letnim doświadczeniem, otrzymamy wręcz idealną mieszankę!

Jak wygląda leczenie kanałowe w ABDent?

Wracając jednak do meritum dzisiejszego artykułu, jakim jest leczenie kanałowe, w ABDent jest ono wykonywane w taki sposób, aby było maksymalnie przyjemne i bezbolesne dla osoby znajdującej się w fotelu dentystycznym. Jak to faktycznie wygląda? Otóż cały zabieg leczenia endodontyczego, bo tak też nazywa się leczenie kanałowe, jest następujący: wszystko rozpoczyna się od zlokalizowania zakażonego zęba i usunięcie chorej miazgi. Oczywiście po wykonaniu tego kroku, niezbędne będzie jego oczyszczenie i dalsze osuszenie, tak aby zredukować ryzyko powstania ponownego zakażenia do minimum. Jeżeli ten krok został wykonany poprawnie, należy tak przygotowany ząb wypełnić przy pomocy gutaperki. To kapitalne rozwiązanie, stosowane przez najwyższej klasy specjalistów od wielu lat. Tutaj także kończy się praca endodonty, gdyż ten ząb jest już gotowy do wykonania odpowiedniego uzupełnienia przy pomocy wypełnienia, lub też w przypadku dużych zniszczeń — uzupełnienia protetycznego. ABDent jest zespołem, w którym lekarze i technicy dentystyczni pracują pod jednym adresem i prace protetyczne wykonywane są pod kontrolą specjalistów od protetyki i uzupełnień protetycznych - wszystko dla dobra pacjenta. 

Więcej informacji dotyczących leczenia kanałowego dostępne jest pod adresem https://www.abdent.pl/endodoncja/.

Nie ma na co czekać!

Mamy nadzieję, że rozumiecie już, jak ważne jest szybkie podjęcie decyzji związane z zadbaniem o zdrowie waszych zębów. Leczenie próchnicy wykonane w odpowiednim momencie może okazać się prawdziwym ratunkiem przed poważniejszymi konsekwencjami, jakimi są chociażby głębokie zapalenie miazgi czy też całkowita martwica zęba! Po kompletną ofertę stomatologii zachowawczej zapraszamy na https://www.abdent.pl/stomatologia-zachowawcza/.

Przecież lepiej zapobiegać, niż leczyć czyż nie? Nie warto poświęcać swojego zdrowia i narażać się na paraliżujący ból. Specjaliści z ABDent czekają, aby Ci pomóc!Artykuł partnera