Ginekologia estetyczna oferuje zabiegi, które mogą skutecznie poprawić jakość życia seksualnego kobiet. Wraz z wiekiem stopniowo zachodzą zmiany, które negatywnie oddziaływają na funkcjonowanie kobiet w sferze intymnej. Potęgują je porody siłami natury oraz okres menopauzy, który u wielu pań wiąże się z utratą satysfakcji ze współżycia. Tym negatywnym zmianom na szczęście można zapobiec korzystając z zabiegów oferowanych przez ginekologię estetyczną.

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna i dlaczego warto z niej korzystać?

Ginekologia estetyczna jest dziedziną łączącą w sobie tradycyjną ginekologię i nowoczesną medycynę estetyczną. Oferowane przez nią zabiegi mają za zadanie wychodzić naprzeciw potrzebom współczesnych kobiet, które pragną jak najdłużej zachować pełną sprawność, młodość oraz znakomite samopoczucie fizyczne w sferze intymnej. Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej skierowane są do kobiet w każdym wieku, które mają problemy z budową oraz funkcjonowaniem ich narządów płciowych.

Wraz z upływem lat kobiecy organizm ulega stopniowym przemianom, które zwykle negatywnie oddziaływają na ich życie seksualne. Spadek napięcia mięśni, rozluźnienie ścianek pochwy oraz inne problemy intymne pozbawiają wiele kobiet poczucia swojej wartości oraz prowadzą do unikania kontaktów intymnych. Ginekologia estetyczna pozwala dotrzeć do źródła problemu oraz wyeliminować go sprawiając, że pacjentka odzyska pełną sprawność oraz będzie mogła na nowo czerpać przyjemność z bliskości z partnerem.

Zabiegom ginekologii estetycznej poddają się także młode kobiety, które cierpią z powodu kompleksów wynikających z budowy oraz funkcjonowania ich narządów płciowych. Nieprawidłowości w wyglądzie obszarów intymnych negatywnie wpływają na poczucie własnej wartości i atrakcyjności stając się źródłem problemów ze współżyciem i prowadzeniem aktywnego życia seksualnego. Rozwiązaniem wszystkich tych problemów są zabiegi ginekologii estetycznej, które pozwalają skutecznie wyeliminować źródło kompleksów i cieszyć się życiem.

Najpopularniejsze zabiegi ginekologii estetycznej w Krakowie

W Krakowie wykonać można wiele zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Do najpopularniejszych z nich, z których co roku korzystają setki pacjentek, należy laserowa plastyka pochwy. Najczęściej poddają się jej panie w okresie menopauzy, u których doszło do rozluźnienia mięśni dna miednicy oraz obniżenia jakości życia seksualnego. Laserowa plastyka pochwy pozwala na przywrócenie elastyczności pochwy oraz zwiększenie satysfakcji podczas współżycia. Zabieg wykonywany jest za pomocą lasera, który poprawia napięcie i elastyczność tkanek.

Kolejnym z popularnym wśród kobiet zabiegów, które oferuje ginekologia estetyczna w Krakowie, jest Vaginal Narrower. Jest to nowoczesny i mało inwazyjny zabieg, który wykonuje się przy użyciu specjalnych nici zmniejszających wejście do pochwy oraz powodujących odmłodzenie mięśnia kroczowego. Dzięki zabiegowi poprawia się także wygląd okolic intymnych, co pozytywnie wpływa na poczucie atrakcyjności fizycznej pacjentki oraz jej psychikę.