Marzysz o tym, cieszyć się uśmiechem, ale nosisz protezę? W takim przypadku doskonałym wyborem będą implanty stomatologiczne!

Nawet najlepsze wyjmowane protezy zębowe nie są w stanie zapewnić pacjentowi pełnego komfortu. Warto postawić na nowoczesne implanty zębowe, które mogą zaoferować wspaniałe rezultaty praktycznie każdemu pacjentowi.

Czym dokładnie są implanty stomatologiczne? Jakie są główne zalety ich stosowania? Na czym polega zabieg ich wszczepienia? W końcu, gdzie warto je założyć?

 

Implanty stomatologiczne – co to jest?

Pod pojęciem takim jak implant stomatologiczny znajduje się specjalny wszczep, który umieszczany jest w kości szczęki albo żuchwy. Implant ma wtedy imitować naturalny korzeń zębowy, który został utracony przez pacjenta, na przykład w wyniku rozległej próchnicy czy urazy.

Na implancie zębowym umieszcza się wtedy odpowiedni łącznik, a na samej górze koronę zębową, na przykład wykonaną z porcelany. Dzięki temu implanty zębowe wyglądają jak naturalne zęby – nawet z bliska nie możemy odróżnić ich od tych, którymi obdarzyła nas natura!

Warto jednak pamiętać o tym, że implanty stomatologiczne wybierane są nie tylko ze względu na estetykę, ponieważ oprócz atrakcyjnego wyglądu uśmiechu mogą pochwalić się także wieloma innymi zaletami.

Zalety implantów zębowych:

  • przywracają naturalną funkcję żucia – materiały, z których wykonuje się implanty, są na tyle wytrzymałe, że pozwalają pacjentowi na jedzenie wszystkich ulubionych potraw
  • większy komfort życia – w porównaniu ze zwykłymi protezami wyjmowanymi, które mogą być również powodem do kompleksów
  • nadają twarzy naturalny wygląd – protezy zębowe mogą powodować zapadanie się policzków oraz warg, a tym samym sprawiają, że twarz wygląda starzej, natomiast implanty zębowe mogą temu zapobiec
  • ochrona dla okolicznych zębów – wszczepienie implantu zębowego nie powoduje konieczności szlifowania tkanek zdrowych zębów sąsiadujących z brakiem, na przykład jak w przypadku mostków
  • wiele uzupełnień za jednym razem – gdy pacjent ma więcej braków lub nawet całkowite bezzębie, wtedy implanty zębowe mogą posłużyć do odtworzenia większej liczby zębów – nie ma wtedy potrzeby wszczepiania tylu implantów, ile braków chce się uzupełnić
  • wieloletnia trwałość – wysokiej jakości implanty stomatologiczne mogą służyć nawet przez kilkadziesiąt lat bez żadnych problemów
  • łatwa pielęgnacja – implanty zębowe pielęgnuje się tak samo jak innego rodzaju zęby

 

Wobec tego implanty stomatologiczne posiadają szereg zalet, które powodują, że stanowią one atrakcyjną alternatywę dla protez ruchomych, a także dla innych metod uzupełnień, na przykład mostków protetycznych.

Główną wadą implantów jest ich wysoka cena. Uzupełnienie jednego braku będzie kosztowało nas od około 3,5 tysiąca do nawet około 4,5 tysiąca złotych. Dokładne ceny można znaleźć na stronach internetowych gabinetów oraz podczas konsultacji implantologicznych.

 

Gdzie można skorzystać z implantów stomatologicznych?

Aktualnie usługi implantologiczne oferowane są przez wiele gabinetów stomatologicznych w całej Polsce. Aby był w pełni zadowolonym z efektu zabiegu, warto zdecydować się na gabinet, który posiada wieloletnie doświadczenie w tej metodzie uzupełnień braków zębowych.

Ofertę tego rodzaju posiada między innymi Gabinet Stomatologiczny Ziętek Clinic z Krakowa który oferuje pełen zakres usług implantologicznych.

Zatem wtedy, gdy liczy się piękny uśmiech i wyjątkowy komfort, implanty zębowe to zdecydowanie najlepszy wybór!