W najbliższy czwartek Jolanta Kwaśniewska odwiedzi dzieci uczestniczące w turnusie terapeutycznym organizowanym w ramach projektu realizowanego przez Fundację Urtica Dzieciom. Urtica Dzieciom Camp to coroczny projekt, którego celem jest pomoc dzieciom chorym onkologicznie oraz ich rodzicom i opiekunom w walce z rakiem.

- Spotkania z najmłodszymi są dla mnie bardzo ważne. Jest to cenna lekcja pokory, ale także determinacji i wytrwałości dzieci, które, na co dzień walczą z nierównym przeciwnikiem - nowotworem. Ich chęć i wolawalki może być inspiracją dla niejednego, dorosłego człowieka- mówi Jolanta Kwaśniewska, która w tym roku postanowiła odwiedzić podopiecznych Fundacji.

Urtica Dzieciom Camp to letnie spotkania podopiecznych szpitali onkologicznych z całej Polski, które mają oderwać chorych i ich opiekunów od codziennych problemów. Jest to odpoczynek połączony z terapią – wyjątkowe miejsce, w którym oprócz leczenia można rozwijać pasje, uczyć nowych rzeczy i odkrywać piękno świata, ale przede wszystkim zapomnieć o chorobie. Do akcji dołączyło wiele znanych i cenionych osób. W ubiegłym roku w campach uczestniczył m.in. Mateusz Damięcki, który zainscenizował zabawę w kręcenie filmu i opowiadał o najciekawszych swoich rolach oraz Janek Mela, globtroter, pasjonat podróży, który mimo fizycznych ograniczeń, od lat spełnia marzenia i pokonuje nie tylko szczyty, ale przede wszystkim własne słabości.

Wizyta Jolanty Kwaśniewskiej odbędzie się w czwartek 12 lipca br. o godz. 15:00 w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Krakowie, mieszczącym się przy ul. Zielony Dół 4. Spotkanie z dziećmi i ich opiekunami na kolejnych turnusach potwierdził także ambasador fundacji Urtica Dzieciom, prof. Jerzy Stuhr.

W 2016 roku Fundacja Urtica Dzieciom zorganizowała w krakowskim Centrum Psychoonkologii Unicorn pierwsze w Polsce, bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla najmłodszych pacjentów dziecięcych oddziałów onkologii i hematologii. Urtica Dzieciom Camp to połączenie terapii i zabawy, ogromna dawka energii, która pomaga dzieciom szybciej powrócić do zdrowia. Na miejscu mali pacjenci oraz ich rodzice otrzymują wsparcie specjalistów z zakresu psychoonkologii, dietetyki, sportu i rekreacji.

 

------------------

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak, jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 21 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Organizacja wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym
i charytatywnym. Aktualnie z jej pomocy korzysta 18 placówek szpitalnych.

Ambasadorami przedsięwzięcia są m.in. Anna Dymna, prof. Alicja Chybicka, prof. Jan Miodek, a także prof. Jerzy Stuhr. Więcej informacji dostępnych jest na www.urticadzieciom.pl oraz https://www.facebook.com/urtica.dzieciom/.