Lekarzy specjalistów mamy wielu i zajmują się oni właściwie każdymi możliwymi przypadłościami ludzkiego ciała. Urolog nie kojarzy nam się najlepiej, zwłaszcza, że zajmuje się on kwestiami często dla wielu ludzi wstydliwymi i uznawanymi za tematy tabu. Chodzi oczywiście o choroby układu moczowo-płciowego. Co powinno się wiedzieć o urologu? Jakie poradnie urologiczne w Krakowie warto znać?

Kim jest urolog i czym się zajmuje?

Urolog jest lekarzem specjalistą z zakresu leczenia chorób układu moczowo-płciowego. Wciąż panuje w społeczeństwie specyficzne podejście do tego lekarza, uznając pójście na badanie jako wstydliwe i niekomfortowe. Niepotrzebnie zresztą, ponieważ jak w każdym innym przypadku lekarz ma za zadanie pomóc nam w naszych dolegliwościach, które często bardzo łatwo można wyleczyć.

 
Jakimi chorobami zajmuje się lekarz urolog? Chociażby leczeniem nietrzymania moczu i stanów zapalnych dróg moczowych. Do tego można dodać zaburzenia pracy pęcherza, kamicy układu moczowego, torbieli nerek, stanów zapalnych narządów rozrodczych, nowotworów (jąder, nerek, prostaty i pęcherza moczowego). Jeżeli więc czujemy dyskomfort, pieczenie, czy ból w okolicach podbrzusza i przy oddawaniu moczu, lekarz urolog będzie najlepszym wyjściem i co więcej, nie jest to specjalista tylko dla mężczyzn.

 
Specjalistów w zakresie urologii mamy w Polsce wielu, w samym Krakowie również, o czym można dowiedzieć się przeglądając zestawienie lekarzy zamieszczone w sieci: https://ranking.abczdrowie.pl/s/urolog/kraków. Jak jednak wygląda to w przypadku poradni urologicznych?

 
Centrum medyczne POLMED

POLMED to działające na rynku od 1999 roku Centrum Medyczne na terenie całego kraju. W Krakowie placówka ta mieści się na ul. Lubicz 23a. Zapewniają kompleksową opiekę medyczną i badań profilaktycznych mając do dyspozycji lekarzy o najróżniejszych specjalnościach. Oferta POLMED skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i instytucji, oferując pakiety medyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb. Zakres usług kliniki uwzględnia także urologię.

 
Centrum Medyczne 4M Plus

To Centrum Medyczne oferuje usługi w szerokim spektrum świadczeń medycznych, zapewniając przy tym jak najwyższą jakość. Placówka 4M Plus mieści się w Krakowie przy ul. Krowoderskiej 17. Wśród licznie działających tam poradni, można znaleźć także urologię, gdzie można otrzymać pomoc w postaci konsultacji, badań, a także, w przypadkach koniecznych, rehabilitacji urologinekologicznej.

 
ClinicCare Nowoczesna Medycyna

Jest to klinika prywatna, która w głównej mierze skupia się na wsparciu medycznym kobiet, co doskonale widać po ich ofercie, w której znajdują się badania USG, przygotowanie i prowadzenie ciąży, ginekologia czy badania piersi. Oprócz tego można pójść tam do alergologa, okulisty, kardiologa czy właśnie urologa. Klinika oferuje pomoc medyczną zarówno kobietom, jak i mężczyznom z problemami układu moczowo-płciowego. Placówka ClinicCare znajduje się na ul. Wieniawskiego 66/34 w Krakowie.

 
Centrum Medyczne Larmed

Jest to placówka działająca na rynku medycznym od 2004 roku. Larmed świadczy usługi prywatnie oraz w ramach NFZ i choć skupia się przede wszystkim na leczeniu schorzeń laryngologicznych, w ofercie można znaleźć szereg innych świadczeń specjalistycznych, jak poradnie: alergologiczna, neurologiczna, dermatologiczna czy urologia. Placówka Centrum Medycznego mieści się przy ul. Lwowskiej 17 lok. 1 i 2.

 
Przychodnia specjalistyczna „Klinika Krakowska”

Jest to duża placówka oferująca szeroki zakres usług medycznych, zarówno medycyny ogólnej, jak i specjalistycznej. Można udać się na konsultację, wykonać badania diagnostyczne oraz skorzystać z innych usług oferowanych w placówce. Przychodnia mieści się na ul. Mehoffera 6 w Krakowie. Wśród dostępnych specjalistów, znajduje się także lekarz urolog.