krakow.dlawas.info » Katalog firm » Prawo i doradztwo, praca » Adwokaci, radcy prawni

ID firmy: 42953

Upadłość konsumencka Kraków- Kancelaria r. pr. J. Orłowska-Pączek

Upadłość konsumencka to jedna z podstawowych możliwości wyjścia z tarapatów finansowych przez dłużnika, który stał się niewypłacalny. Postępowanie upadłościowe prowadzone jest zarówno w stosunku do przedsiębiorców, w tym osób fizycznych i osób prawnych, jak i konsumentów. W tym drugim przypadku postępowanie upadłościowe nie tylko pozwala na równe zaspokojenie wierzycieli, oczywiście biorąc pod uwagę kategorię wierzytelności, które im przysługują, ale także umorzenie zobowiązań dłużnika.
Nasza Kancelaria na pierwszym miejscu stawia Klienta. Nasz zespół radców skupia się na tym, aby interesy naszego Klienta były w jak najwyższym stopniu zabezpieczone. Jeżeli powierzysz sprawę, z zakresu ogłoszenia upadłości konsumenckiej radcy prawnemu, nie będziesz musiał się obawiać, że wypełnisz w sposób nieprawidłowy wniosek od Sądu lub też inne pismo. Nie będziesz musiał się także martwić terminami, gdyż nad wszystkim czuwać będzie Twój pełnomocnik. Staramy się pomagać dłużnikom z całej Polski, jednak ze szczególnym uwzględnieniem obsługujemy sprawy, które toczą się przed Sadami w Krakowie, a dotyczą upadłości konsumenckiej.

Jeżeli jeszcze nie wiesz jak wygląda współpraca z naszą Kancelarią, w zakresie pomocy prawnej jakiej udzielamy w postępowaniu o ogłoszenie upadłości konsumenckiej musisz wiedzieć, że możesz bez obaw się z nami skontaktować. Pierwsza wstępna konsultacja telefoniczna nic nie kosztuje. W trakcie rozmowy możesz krótko przedstawić swoją sytuację, a radca prawny poinformuje Cię jakie są skutki skutecznego przeprowadzenia postępowania upadłościowego względem konsumenta, względnie z jakimi zagrożeniami będziesz musiał się zmierzyć po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej.

Radca prawny, podobnie jak adwokat nie zajmuje się ocenianiem zachowania Klientów. Zawodowi zastępcy procesowi są po to, aby pomagać i w każdej sprawie stać po stronie Klienta. Nawet jeżeli podejmowałeś czynności, które doprowadziły Cię do stanu niewypłacalności lub w istotny sposób go pogłębiły, względnie Twoje zachowanie cechowało rażące niedbalstwo Twój pełnomocnik powinien Cię bronić, próbować znaleźć okoliczności, które w jakiś sposób usprawiedliwiały Twoje zachowanie. W przypadku upadłości konsumenckiej bardzo dużą wagę odgrywają względy humanitaryzmu i zasady słuszności. W zasadzie na większości etapów postępowania upadłościowego prowadzonego w stosunku do konsumenta te okoliczności mogą uchronić dłużnika przed zakończeniem postępowania bez realizacji podstawowego z punktu widzenia interesów dłużnika celu postępowania, a mianowicie umorzenia jego niespłaconych zobowiązań. Z uwagi na ten fakt dłużnik powinien jeszcze przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości zgromadzić, chociażby z ostrożności procesowej wszelkie dokumenty, które potwierdzają, że znalazł się w trudnej sytuacji rodzinnej lub zdrowotnej. Jeżeli dłużnik choruje to warto skrupulatnie zbierać wszelką dokumentację medyczną, rachunki za leczenie oraz zakup leków. Właśnie te dokumenty mogą przekonać Sąd o tym, że oddłużenie konsumenta jest konieczne z uwagi na względy humanitarne. Jednocześnie w toku postępowania dłużnik musi się starać zawsze działać zgodnie z prawem, wykonywać polecenia Sądu oraz syndyka. Co ważne dłużnik w toku prowadzonego postępowania upadłościowego nie powinien dokonywać żadnych czynności prawnych, które uszczuplą masę upadłościową. Co prawda informacja o głoszeniu upadłości konsumenckiej jest jawna, dlatego żaden bank, ani inna instytucja finansowa nie udzieli dłużnikowi pożyczki lub kredytu, ale może to zrobić chociażby osoba prywatna. Dłużnik musi pokazać, że działa racjonalnie. Upadły w toku postępowania musi mieć zapewnione podstawowe środki utrzymania. Z uwagi na ten fakt do masy upadłościowej nie wejdzie wynagrodzenie i inne dochód dłużnika, które są wolne od zajęcia w toku egzekucji komorniczej lub stanowią tak zwane minimum socjalne.

Dłużnicy bardzo często czują się oszukani przez pośredników lub instytucję, które udzieliły im kredytu w lub pożyczki. Oczywiście takie instytucję i pośrednicy nie dopuszczają się oszustwa w rozumieniu prawa karnego, ale dłużnicy twierdzą, że zostali wprowadzeni w błąd. Bardzo często wynika to też z tego faktu, że świadomość prawna społeczeństwa na temat spraw finansowych jest ciągle na zbyt niskim poziomie. Umowy pożyczek i kredytów są bardzo skomplikowane dlatego też nie każdy konsument szczegółowo się z nimi zapoznaje. Trudno oczekiwać, żeby konsument zapoznawał się z regulaminem instytucji pożyczkowej, który składa się z kilkudziesięciu stron jeżeli nie jest prawnikiem. Oczywiście instytucję takie muszą w sposób należyty zabezpieczyć swoje interesy, jednak najlepiej gdy umowa jest sporządzona w sposób zrozumiały podobnie jak regulamin. Dla przykładu umowa na świadczenie usług prawnych przez naszą Kancelaria napisana jest prostym jeżykiem zrozumiałym dla każdego. Redagowanie skomplikowanych umów powoduje właśnie ten skutek, że często jedna ze stron czuje się oszukana lub wprowadzona w błąd. Oczywiście zdarzają się też sytuację, ze w umowach kredytowych lub umowach pożyczek znajdują się klauzulę niedozwolone. Klauzule takie są nieważne z mocy prawa. Syndyk także powinien zwrócić uwagę na to, czy wierzytelność dochodzona w postępowaniu upadłościowym nie jest oparta na podstawie umowy, która jest w całości lub części nieważna, gdyż wówczas kwota zobowiązania może się w istotny sposób zmienić.
Przed ogłoszeniem upadłości konsumenckiej zespół naszych radców prawnych sprawdza również zazwyczaj, czy umowy zawarte przez dłużnika z wierzycielami nie zawierają postanowień powodujących ich nieważność. Zdarzały się sytuację, ze w skutek takich okoliczności wierzytelności w zasadzie nie istniały. Radcy prawni ocenią także, że zadłużenie nie jest przedawnione, gdyż wówczas ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest całkowicie pozbawione sensu i dłużnik nie musi tak naprawdę spłacać swojego zadłużenia, gdyż ma ono charakter niezaskarżalny, inaczej naturalny. Oczywiście jest to dobra wiadomość dla konsumenta, gdyż wówczas nie będzie musiał mierzyć się z postępowaniem i czekać na rozstrzygnięcie.