Dojazd własnym samochodem na lotnisko Kraków – Balice jest łatwy i szybki, ale z drugiej strony pojawia się problem – gdzie zostawić swoje auto, aby nie przepłacić za parkowanie?

Nie każdy z nas ma możliwość dojazdu na lotnisko komunikacją publiczną ze względu na brak bezpośrednich i atrakcyjnych połączeń. Wzięcie taksówki może być z kolei bardzo drogie, a jazda autobusem niezbyt wygodna.

 

Rozwiązaniem jest dojazd własnym samochodem. Możemy zarówno pojechać kogoś odwieźć albo odebrać z lotniska albo możemy zostawić auto na czas naszej podróży na parkingu długoterminowym. W każdym z tych przypadków warto zapoznać się bliżej z ofertami, aby nie narazić się na spore koszty.

 

Parking krótkoterminowy – Kiss & Fly

Przy lotnisku w Balicach działa parking krótkoterminowy Kiss & Fly. To najlepszy wybór dla osób, które chcą szybko kogoś odebrać albo zawieźć na lotnisko.

 

Parking znajduje się bezpośrednio przy drodze dojazdowej do terminalu. Przez pierwsze 10 minut postój jest bezpłatny – następnie opłata wynosi 10 złotych za każde rozpoczęte 10 minut. Zatem jeśli pozostawimy auto na tym parkingu na dłuższy czas, możemy zapłacić nawet 50 złotych za godzinę!

 

Parkingi długoterminowe – zostaw auto nawet na kilka tygodni

Jeśli chodzi o postój długoterminowy – powyżej godziny, warto pomyśleć o parkingu długoterminowym. Takie parkingi oferowane są przez lotnisko, a także do wyboru mamy również prywatne, nieoficjalne miejsca postojowe, które są dostępne dla osób chcących zostawić auto nawet na kilka tygodni.

 

Cena za 1 godzinę parkowania na parkingach długoterminowych należących to lotniska to 9-10 złotych. Za pierwszą dobę liczoną powyżej 6 godzin zapłacimy 54-60 złotych. Tydzień parkowania to z kolei wydatek 95-200 złotych.

 

Jeśli chodzi o ceny parking Kraków lotnisko dyktuje dość wysokie opłaty, ale możemy zapłacić mniej, gdy wybierzemy parkingi nieoficjalne. Tam jedna godzina postoju to zaledwie 2 złote, a jeden dzień to około 6-10 złotych. Możemy również liczyć na darmowe transfery na lotnisko oraz z lotniska.